Altı tanesi kaptanı Melih Mahmutoğlu’ndan olmak üzere yüzde 59 isabetle 16 üçlük bulan sarı-lacivertli ekip savunmada zaman zaman aksasa da bu açığı hücum performansıyla kapattı. Fenerbahçe rakibini geçerek ING Basketbol Süper Ligi’nde yoluna devam etti.

ING Basketbol Süper Ligi’nde yarı finale adını yazdıran ilk takım Darüşşafaka Tekfen’i 2. maçta 98-79 yenmeyi başaran Fenerbahçe Beko oldu.
Aslında ilk maçın benzeri bir oyun izledik. Genelde kontrolü elinde tutan Fenerbahçe Beko, geriden gelip fırsat kollayan Darüşşafaka Tekfen vardı sahada. Fenerbahçe’nin hücum performansı gerçekten çok iyi bir seviyede, dün attıkları 98 sayı ve tam 16 üç sayı isabeti de bunun ispatı. Daçka oyunu boyalı alana yıkıp orayı işlerken, Fenerbahçe dış atışlarla rakibine karşılık verip De Colo’nun ardından benchten gelen Biberovic’in de devreye girmesiyle kontrolü ele aldı.
Bu düzende farkı defalarca çift hanelere de çıkardı Fenerbahçe ama ya Garrett, ya Gulley ya da Magette ile pes etmeyip geri dönmeyi başardı Daçka, 2. çeyreğin ortasında 38-34 ile farkı 4’e indirdi. Ancak 10’u Melih’ten gelen sayılarla 13-3 seri bularak yeniden ritmini artıran Fenerbahçe, devreyi de 53-46 galip bitirdi.
Melih böyle oynadığında Fenerbahçe’yi durdurmak gerçekten güç hale geliyor, çünkü dışarıdan net bir şutör eksiğini bu sezon fazlasıyla çekmişlerdi. Zaten 76-70 girilen son periyotta Guduric de diskalifiye ile dışarıda kaldığı için el yakan her top ona geldi. O da son dönemin yıldızı De Colo ile müthiş bir şut performansına ulaşıp, takımını galibiyete taşımayı bildi.
Fenerbahçe, kısaları çok formda ve bu ileriki turlarda da bir avantaj getirecektir. Ancak top kaybı sayıları ve boyalı alan savunması canlarını sıkabilir, çeyrek final serisinden çok ders çıkarmalılar. Darüşşafaka ise güçlü rakibi karşısında hep oyunun içinde kalmaya çalıştı, son çeyrek dışında bunu da başardı. Bir kez daha kalitesini gösteren Gulley’in sezon başında sakatlanıp, takıma çok geç katılması, bu sezon onların yaşandığı şanssızlığın performanslarına en fazla etki yapanıydı.