İstanbul’un ev sahipliğinde, Volkswagen Arena’da düzenlenen Kadınlar Euroleague Final Four ilk maçında Rusya’nın dev ekibi Ekaterinburg takımıyla karşılaşan Fenerbahçe Öznur Kablo, rakibine 88-84 yenildi.

Daha önce 3 kez final oynayan ancak kupayı kaldıramayan sarı-lacivertli temsilcimiz, maçın büyük bölümünü geride götürse de iki kez çift haneli farklara çıkan maça ortak olmayı bildi, ancak son hamleyi yapamayınca salonu üzgün terk etti.

Özellikle ilk yarıda Quigley’i durduramayan ve eski oyuncusunun müthiş performansına Iagupova ile yanıt verse de ilk çeyreği 22-21, devreyi de 55-48 önde bitiren Ekaterinburg oldu.

2. yarının başında farkı 10 sayıya çıkaran rakibine karşı ilk yarının suskun ismi McBride’ın devreye girmesiyle maça tutunan temsilcimiz, buna karşın son çeyreğe de 68-61 geride girmekten kurtulamadı. Rus ekipte Alba Torrens farkı bir kez daha çift hanelere çıkarsa da temsilcimiz geri adım atmadı, bitime 3 dakika kala Vaughn ile 79-79’da rakibini yakaladı. Hemen ardından Iagupova ile öne geçme fırsatı da bulan ancak üç sayı denemesi sayı olmayınca bu fırsatı kullanamayan Fenerbahçe Öznur Kablo, son dakikalarda art arda hücum ribauntları vererek geriye düştü, salondan da 88-84 yenik ayrıldı.

Birçok oyuncusunun kovid testinin pozitif çıkması nedeniyle haftalardır tam kadro çalışamasa da müthiş bir enerjiyle maça tutunan Fenerbahçe, yenilgiye rağmen maç sonunda ayakta alkışlandı.