'Onur'uyla gururuyla işte Pınar Krşıyaka!

İspanyol rakibi karşısında maça fırtına gibi giren ancak 3. çeyrekte yaşadığı kriz ile 7 sayı geriye düşen temsilcimizde Ufuk Sarıca’nın Onuralp-Mahir ikilisiyle ‘enerji’ hamlesi sonuç verdi, Kaf-Kaf tarihi bir galibiyetle finale yükseldi.

FIBA Şampiyonlar Ligi yarı finalinde İspanyol Zaragoza ile karşılaşan Pınar Karşıyaka 84-79’luk galibiyetle adını finale yazdırdı.
Çeyrek finalde Nyburk karşısındaki gibi şifre savunmaydı temsilcimiz için ribauntlardı. Rakip İspanya Ligi’nin en çok sayı atan ekibi olunca aksi bizi zora sokacaktı. Bu bilinçle başladı temsilcimiz maça, özellikle boyalı alanı kapattı, ribauntlarda kurduğu üstünlüğü hücumda Henry’den gelen 4’te 4 üçlük isabetiyle süsledi, 29-14’te 15 farkı yakaladığı ilk çeyreği 29-17 önde tamamladı.
Tam 5 dakika skor bulamadığı 2. çeyrekte de savunmasıyla ayakta kalan Kaf-Kaf, 25. dakikada Taylor’ın üçlüğüyle sessizliğini bozdu, Henry’nin üçlük isabeti devre sonunda 6’da 6 oldu, devre skoru da 43-33.
Zaragoza 3. çeyrekte istediği ritmi buldu. Hücumda boyalı alanı çok iyi kullanmaya başladı, ribauntları topladı, Morgan’ın 4 faule ulaşması krizi artırdı. Bir de top kaybı sayıları artınca, son periyoda 60-57 önde giren Zaragoza, son çeyreğin başında farkı 7 sayıya çıkardı. Ancak giderek ‘usta’lığını artıran Ufuk Sarıca, rakibin atağını nasıl keseceğini biliyordu. Onuralp hamlesiyle zaten enerjiyi yükseltmişti, Morgan ile Mahir’i de aynı anda sahada tutarak, boyalı alanı sertleştirdi. Henry ve M’Baye’nin de bulunduğu 5 ile sahada çok daha fizikli kalan ve ribauntları yeniden ele geçiren, savunma sertliği ve baskısını yükselten temsilcimiz kontrolü ele geçirdi. Onuralp’in bu bölümdeki yaptıkları öyle kıymetliydi ki... Hele bir üçlük, bir asist ve bir top çalmayı art arda yaptığı 1 dakika, belki de maça olan inancı artıran en önemli etkendi. Tebrikler Pınar Karşıyaka. Bu kupayı gerçekten hak ettiniz. Lütfen bir kez daha bizleri çılgınca sevindiriniz.