Euroleague C Grubu’nda geçtiğimiz hafta Bayern Münih’i Almanya’da dize getiren, ligde Galatasaray’ı devirip derbi zaferi elde eden F.Bahçe Ülker, Emperio Armani deplasmanında da hız kesmedi, rakibini baştan sona üstün oynadığı maçta devirmeyi bildi

THY Euroleague C Grubu’ndaki temsilcimiz Fenerbahçe Ülker, 6. maçında İtalya’nın Emperio Armani Milano takımını deplasmanda 80-74 yenmeyi başardı, 4. galibiyetini aldı.
İlk dakikalarda rakibin Goudelock savunması için riske ettiği Kenan’dan gelen iki üçlük temsilcimizi hücumda çok rahatlattı, Semih-Bjelica ikilisi de oyuna iyi girince 6. dakikada 20-11’lik Fenerbahçe üstünlüğü vardı. Kenan’ın 2 faul alarak kenara gelmesi klasik oyun kurucu sıkıntısını hatırlattı. Fenerbahçe’nin dış adam savunmasındaki zaafı da sahneye çıktı, ev sahibi 6’da 5 üçlük atınca farkı kapadı, ilk periyot 21-20 Fenerbahçe üstünlüğüyle tamamlandı.
Preldzic’in oyuna girmesi ile oyun kurma sıkıntısını nispeten aşan, Vesely ve Hickman’dan da skor katkısı alarak öne fırlayan temsilcimiz, ilk yarıda 18’de 7 serbest atışla oynayıp, rakibin 13’te 7 üç sayı isabetine engel olamasa da, devreyi 44-37 galip bitirdi.

Semih’ten süper katkı
İkinci yarıda Semih boyalı alanda, hem savunma hem de hücumda iyi işler yapınca, Fenerbahçe’nin farkı artırması zor olmadı. İlk yarıda kendisine getirilen yardımları asist yaparak cezalandıran Goudelock, bu kez biraz daha rahat oynama fırsatı buldu, o da üçlükleri sokmaya başladı, 25. dakikada skor 55-42 oldu. Fenerbahçe son çeyreğe de 62-49 galip girerek önemli bir avantaj buldu.

Hickman’dan hatırlatma
Ev sahibi son periyoda 6-0 ile başlayınca, 2 basketi de hızlı hücum sonunda atınca bir anda maçın havası değişti. Hackett da Milano adına sahne aldı, boyalı alanda savunma düşmeye başladı, fark 4 sayıya kadar düştü. Neyse ki Maccabi formasıyla geçen yıl Milano’yu yıkan ve Final-Four’dan eden Hickman, o günlerdeki performansından küçük bir hatırlatma yaptı, 72-63 ile farkı yeniden 9’a çıkardı.

Son dakikalarda ev sahibi çılgınca bir baskıya başladı, çünkü bu maçı kaybetmek onlar için sezona nokta koymak anlamına da gelebilirdi. Obradovic, aslında ilk yarıdaki deneyime rağmen, o baskı karşısında hem Preldzic’i, hem Kenan’ı yanında oturtunca art arda top kayıpları, tercih hataları, son dakika içinde skorun 74-71’e gelmesine neden oldu. Neyse ki, karşılaşma boyunca canımızın yandığı serbest atış çizgisinde maçın sonu iyi bitti, temsilcimiz çok önemli bir galibiyet elde edip, grubunda ilk iki sıra için avantaj elde etti.

Şimdi moda Fener