Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sarı-kırmızılılar karşısında 16 sayı geriye düşse de pes etmedi. 4. periyodun başında geride olan konuk takım, müthiş bir dönüş gerçekleştirdi, Metecan’ın süre bitmek üzereyken aldığı hücum ribaundunu sayıya çevirmesiyle galip geldi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 12. haftasında Galatasaray Odeabank’a konuk olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Metecan’ın son salisede bulduğu basketle 77-75 kazandı, 7. galibiyetine ulaştı.

5 galibiyetli Galatasaray, puan cetvelinde hemen üzerinde olan rakibini devirip, puanları eşitleme düşüncesiyle çıktığı karşılaşmada Ege’nin 5 numarada çabukluğunu kullanırken, Sakarya da rakibinin Fall’a getirdiği yardımları Jones ile cezalandırdı, ilk çeyrek 25-22 ev sahibinin galibiyetiyle tamamlandı.

İlk çeyrekte 12 sayı atan Jones’u önce Göksenin, ardından Mehmet ile savunan Galatasaray, bu oyuncunun hızını kesti. Preldzic’in 4 numaraya geçmesiyle daha iyi organize olan ve rakibini çok fazla top kaybına zorlayan sarı-kırmızılı ekip, 17. dakikada Göksenin ile 45-29’da 17 farkı yakaladı, ancak Metecan’ın sayılarıyla devre sonunda fark 8’e indi: 45-37.

2. yarının başında Selçuk Ernak, Jonkovic’i kullanarak, Fall’un yaşadığı ağırlık dezavantajını yaşamadı. Galatasaray, Summers’tan hiç verim alamayınca, sürekli 4 kısayla sahada kalırken, Sakarya da Metecan’ı aynı pozisyona çekerek, bu alanda yaşanan sıkıntıyı azalttı. Bu kez Mehmet Yağmur sahneye çıkıp, attığı iki üçlükle hem takımının son çeyreğe 64-56 önde girmesini, hem de farkı çift hanelere çıkarmasını sağladı.

Ancak Sakarya’nın alan savunması ve ribaunt üstünlüğü Galatasaray’a sıkıntılı anlar yaşattı. Fall-Metecan ikilisi boyalı alanda üstünlüğü ele geçirirken, 38. dakikada 75-75 ile skora denge geldi. Galatasaray adına Emir iki blok yapıp, maçın adamı olmaya yaklaşsa da, hücumları kötü kullanan ev sahibi son topu rakibe bıraktı. Jones’un üçlüğü sayı olmasa da, son salisede Metecan’ın hücum ribauntu sonu attığı basket, konuk takımı galibiyete taşıdı.