Fenerbahçe’nin baştan sona üstün götürüp bir ara 13 sayı öne geçtiği, ancak Galatasaray’ın mücadeleyi bırakmadan iki kez farkı 2’ye indirip ümitlendiği Herbalife Kadınlar Süper Ligi finalinin ilk maçında son sözü McBride-Iagupova ikilisi söyledi.

Herbalife Kadınlar Süper Ligi final serisinin ilk maçında Fenerbahçe Öznur Kablo, Galatasaray’ı 73-66 yenmeyi başardı.
Maça çok hızlı girdi Sarı-lacivertli ekip ve McBride’ın 12 sayı ürettiği ilk çeyrekte farkı 12 sayıya kadar çıkardı. Galatasaray rakibine boyalı alan sayılarıyla yanıt vererek oyuna tutunurken ilk periyot 28-16 tamamlandı. 2. çeyrekte çok daha iyi savunma yaptı Galatasaray, adam değişme savunmasıyla rakibinin hızını kesti, hücumda da Hollingsworth’ün devreye girmesiyle 30-26’da farkı 4 sayıya indirdi, devre de Fenerbahçe’nin 34-28 üstünlüğüyle bitti.
36-34 ile Galatasaray’ın farkı 2 sayıya indirdiği 3. çeyrek başında, 2. periyotta skor bulamayan McBride takımını krizden çıkardı. Ona Iagupova da eşlik etti, sadece bu ikiliden gelen 19 sayıya, çeyrek sonunda Sevgi’nin üçlüğü ve Voughn’nun hızlı hücum sonu sayısı eklenince, son çeyreğe de ev sahibi 60-47 galip girdi.
Galatasaray, bir kez daha geri dönmeyi başardı, kader periyoduna 13-2’lik seriyle girerek, skoru 62-60 yaptı. Ancak Fenerbahçe’nin bu maçtaki sigortası McBride yine kenardan gelip ilk pozisyonda üçlüğü bulup takımına nefes aldırdı, son dakikalarda da oyunu kontrol eden Fenerbahçe salondan 7 farkla galip ayrıldı.
3 galibiyete ulaşan takımın şampiyonluğa ulaşacağı serinin 2. maçı yarın aynı salonda oynanacak.