Geri Dön

Veda ve arayış

Beşiktaş, Mustafa Denizli ile yollarını ayırdı. Yönetimden yetki alan Başkan Demirören’in, Lucescu, Schuster, Löw, Magath, Klinsmann, Le Guen ve Van Basten ile görüşeceği vurgulandı

Veda ve arayış

Beşiktaş ile Teknik Direktör Mustafa Denizli’nin yolları dün resmen ayrıldı. Akaretler’deki kulüp binasında, Denizli ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Başkan Yıldırım Demirören, duygusal bir konuşma yaptı.
Demirören, “10 senedir Beşiktaş Kulübü’nün içindeyim. Bugüne kadar sayısız basın toplantısı yaptım ama en zorunu bugün (dün) yapıyorum. Mustafa Denizli ile maalesef yollarımızı ayırmış bulunuyoruz. Bu durum gerçekten bizim için çok zor” ifadesini kullandı.
Beşiktaş Başkanı şöyle devam etti:
“Hocamızı, Beşiktaş Yönetim Kurulu’nu, beni sahtekâr yerine koyan bazı kalemler var. İnsan karşısındakini kendisi gibi düşünürmüş ama biz onlar gibi değiliz. Maalesef üzülerek, hocamızın sağlık durumundan dolayı bu anlaşma bitirildi. Ben o yazanlara ve ‘Beşiktaş’ın önde geleniyim’ diye konuşanlara, eğer biz sahtekârsak en büyük sahtekâr onlar diyorum. Çünkü Beşiktaş’ı yıpratmak, bir değeri yıpratmak, Beşiktaş Başkanı’na, yönetim kuruluna ve bir profesöre sahtekâr demek basına yakışmadı.”
Mustafa hocaya her zaman kapılarının açık olduğunu da vurgulayarak, “Hangi mevkide görev almak istiyorsa, dinlendikten sonra hep yanımızda olacaktır” ifadesini kullandı.
Hiçbir hocayla görüşmediklerini, yönetimden yeni bir yetki aldığını vurgulayan Demirören, “6 hocayla görüşmeye başlayacağız. Çünkü Beşiktaş 23 Haziran’da yeni döneme başlıyor” dedi.
Beşiktaş’tan sağlığı nedeniyle kendisinin ayrılmak istediğini vurgulayan Mustafa Denizli, “Beşiktaş ile ayrılığım ne kadar sürer bilemiyorum ama tekrardan sıhhatli bir yapıya kavuşmak için bir sürece ihtiyacım var. Bu süreci büyük heyecanlardan, büyük mücadelelerden biraz uzakta geçirmek mecburiyetindeyim” diye konuştu.
Beşiktaş’ta Başkan Demirören’in yeni adaylarla görüşeceğini açıklamasının ardından bir çok isim ortaya atıldı. Siyah-beyazlıların, Lucescu, Schuster, Löw, Magath, Klinsmann, Le Guen ve Van Basten ile ilgileneceği bildirildi.

‘Birinci adayım Luce’
Bu arada Başkan Demirören’in yönetim kurulu toplantısında, “Benim birinci adayım Lucescu” dediği diğer yöneticilerin çok pahalı olduğunu savunması üzerine de, “Gerekirse yarı parasını cebimden veririm” karşılığını verdiği öğrenildi.
İkinci Başkan Metin Keçeli ise yerli hocadan yana olduğunu bildirerek Ziya Doğan, Samet Aybaba, Metin Tekin ve Tayfur Havutçu’nun isimlerini gündeme getirdi.

Gözyaşları sel oldu
Başkan Yıldırım Demirören, Mustafa Denizli’nin son durumunu öğrenmek için hocanın Ulus’taki evine kadar gitti. Burada, yönetici arkadaşlarıyla hem “Geçmiş olsun” ziyaretinde bulunan, hem de göreve devam edip etmeyeceği konusundaki son düşüncesini öğrenen Demirören, daha sonra hocayla birlikte kulübe hareket etti. Kulüpte, yönetim toplantısına katılan Denizli yaptığı konuşma sırasında gözyaşlarını tutumadı. Denizli, ‘Ben 50 yıldır Beşiktaş’ın başında teknik direktör olmak istiyordum. Ve oldum da. Bu özlemimi giderdim ama bu şartlarda ayrılmak istemezdim’ dedi. Bu sözler üzerine Başkan Demirören de, Denizli’ye sarılarak ağladı ve “Ağabey bu kulübün kapıları sana her zaman açık. Keşke böyle ayrılmasaydık” ifadelerini kullandı. Bazı idarecilerin de ağladıkları görüldü.


Kolot: Altı ay dayanamadım
Beşiktaş’ın eski yöneticilerinden Celal Kolot, siyah-beyazlı kulüpteki son gelişmelerin kendisi için asla sürpriz olmadığını belirtti, “Ben bile altı ay dayanamadım, istifa ettim” dedi.
Mustafa Denizli’nin Beşiktaş’ta mutlu olmadığına dikkat çeken Kolot, “Futbolcuların aylardır alacakları ödenmiyor, bu tabloya karşın çıkıp Quaresma’yı almaya kalkıyorsunuz. Böyle bir yönetim tarzı olabilir mi? Önce futbolculara olan borcunun ödeyeceksiniz, sonra yeni bir oyuncu alacaksınız. Ama Beşiktaş bu, her şey ters. Ben bile yönetimde altı ay zor dayanabildim, görevimi bırakmak zorunda kaldım. Denizli’nin isyanının çok doğru buluyorum” dedi.
Denizli ile hafta içinde Bebek’te biraraya gelen Kolot’un tecrübeli hocaya, “Bu yönetime fazla güvenme” dediği öğrenildi. Yönetim kurulu içinde bazı üyelerin rahatsız olduğuna dikkat çeken Kolot, “Medyadan izlediğim kadarıyla bu gelişmelerden bir çok yöneticinin haberi yok, olmaz da... Olsa olsa Başkan’ın olur, bir de Serdal Adalı’nın olur. O da para verdiği için... Beşiktaş’ta maalesef hiç kimse doğruyu söylemiyor, kimse sözünde durmuyor” yorumunu yaptı.

Murat Özen: "Nkoudou'nun kronik sakatlığı varsa neden transfer edildi?"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber