Geri Dön

Veliefendi Hipodromu’nda yarış heyecanı

Veliefendi Hipodromu’ndaki ‘İlkbahar-Yaz sezonu’nun ilk yarış gününde bu seneki Gazi Koşusu’nda boy gösterecek olan taylar da görücüye çıkıyor.

Veliefendi Hipodromu’nda yarış heyecanı

Yarışseverlerin dört gözle beklediği İstanbul sezonu çim pist yarışları bugün başlıyor. Veliefendi Hipodromu’ndaki “İlkbahar-Yaz sezonu”nun ilk yarış gününde bu seneki Gazi Koşusu’nda boy gösterecek olan taylar da görücüye çıkacak. İstanbul ilkbahar-yaz sezonunda yarışlar; Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım aylarında Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada 3 gün yapılacak.
İstanbul programında heyecan bugün saat 13.00’te startı verilecek koşuyla başlayacak. 10 koşuluk ilk günün yarışlarında saat 15.30’daki Orhan Meker ve saat 16.30’daki Ergin Talay Koşuları’nda Gazi adayı 3 yaşlı İngiliz atları da 1400 metre çim pistteki yarışlarda bir anlamda görücüye çıkacak.
Covid 19 salgını ve pandemi süreci yüzünden tüm hipodromlarda çok sıkı önlemler alınmış durumda. Bu nedenle yarışlar yine seyircisiz organize edilecek, tribünler bu yüzden şimdilik boş kalacak. Padok alanlarına, belirlenmiş bölümlere atın sahibi, antrenörü ve jokeyi dışında kimse giremeyecek. n AFŞIN YAKUBOĞLU

Gazi Koşusu 27 Haziran’da
Veliefendi’de İlkbahar-Yaz sezonunda 93 yarış gününde, 459’u çim ve 288’i sentetik pistte olmak üzere toplamda 747 koşuda atlar koşularını kazanmak için sahaya çıkacak. Bu yarışların 427’sinde İngiliz, 320’sinde Arap atları start alacak. 95. kez startı verilecek Gazi Koşusu bu yıl 27 Haziran pazar günü Veliefendi Hipodromu’nda yapılacak. Veliefendi’de İlkbahar-Yaz sezonunda 93 yarış gününde, 459’u çim ve 288’i sentetik pistte olmak üzere toplamda 747 koşuda atlar koşularını kazanmak için sahaya çıkacak. Bu yarışların 427’sinde İngiliz, 320’sinde Arap atları start alacak. 95. kez startı verilecek Gazi Koşusu bu yıl 27 Haziran pazar günü Veliefendi Hipodromu’nda yapılacak. 

Sergen Yalçın: "Şampiyonluğun ne demek olduğunu hep beraber gördük"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet