Cafe

27.04.2008 - 01:00 | Son Güncelleme: 27.04.2008-21:48

18 sanatçıya Kültür Sanat Hizmet Ödülü

Dünya Fikri Mülkiyet Günü nedeniyle, mesleklerinde 50 yılı dolduran 18 sanatçıya Kültür ve Turizm Bakanı Günay tarafından “Kültür Sanat Hizmet Ödülü” verildi

Sitene Ekle
18 sanatçıya Kültür Sanat Hizmet Ödülü

BORA BAĞCIBAŞI

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Dünya Fikri Mülkiyet Günü dolayısıyla, meslekte 50 yılı dolduran 18 sanatçıya “Kültür ve Sanat Hizmet Ödülü” verdi. Korsan ürünlerle mücadele konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Günay, hukukçuların katılımıyla ortak bir seminer yapmayı düşündüklerini, MESAM, İLESAM gibi meslek örgütleriyle emeğe saygı yarışmaları düzenlediklerini belirtti. “Tarihi korumak, düşünce emeğini korumak, sadece ören yerlerini korumaktan ibaret değil, bu, fikir, mülkiyet alanı ve eserlerini de korumayı gerektiriyor” diyen Günay, 15 bin taş plağı kayda geçireceklerini bildirdi.

Sanatçılara plaket
“Türkiye’de bilim, kültür, sanat, sinema ve diğer alanlarda teşekkürü hak eden daha fazla insan var” diyen Günay, törene gelemeyen Semahat Özdenses ve Fazıl Hüsnü Dağlarca’yı ziyaret ettiğini ve ödüllerini sunduğunu anlattı.
Günay, ressam Adnan Turani, fotoğraf sanatçısı Ara Güler, heykeltıraş Burhan Altar, hattat Hasan Çelebi, şair Gülten Akın, sinemacı Sami Şekeroğlu, sinema oyuncusu Çolpan İlhan, yönetmen Halit Refiğ, senarist Safa Önal, yapımcı Türker  İnanoğlu, Türk sanat müziği sanatçısı Mustafa Sağyaşar, müzisyen Selmi Andak, şarkı sözü yazarı Sevgi Sanlı, tiyatro sanatçısı Gazanfer Özcan’a  “Kültür Sanat Hizmet Ödülü”nü verdi.
Törene katılamayan yazar Adalet Ağaoğlu ile gazeteci Çetin Altan’a ödüllerinin sonra verileceği belirtildi.


Etiketler:
Basketbol antrenörüne ne ad verilir?
©Copyright 2008 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.