Yemek

Karalahana çorbası tarifiKaralahana çorbası tarifi Karadeniz yöresine ait yöresel çorba tariflerindendir. Karalahana çorbası tarifi, yapımı oldukça kolay ve sağlıklı bir çorba tarifidir. Karalâhana çorbası tarifini denemenize rağmen bir türlü kıvamını tutturamıyorsanız birazdan vereceğimiz karalahana çorbası tarifini deneyebilirsiniz.
Turunç reçeli tarifiTurunç reçeli tarifi, mevsim meyveleriyle yapılan son derece lezzetli bir reçel tarifidir. Turunç reçeli 3 ayrı mevsim meyvesinden elde edilerek hazırlanır. Turunç reçeli tarifi nedir, turunç reçeli nasıl yapılır diyorsanız işte, turunç reçeli tarifi…
Fırında karnabahar kızartmasıTurpgillerle akraba olan karnabahar, brokoliye de yapı olarak benzerlik gösterir. Kendisi tam bir sağlık deposu olup, kızartarak, haşlayarak, fırınlayarak, sıcak yemek olarak hatta çiğ bile tüketebilirsiniz.
Enfes Acılı Ezme tarifiAcılı ezme gerek kahvaltılık, gerekse et yemeklerinin yanında tüketilen iştah açıcı bir mezedir. Her ne kadar yöresel olarak farklı isimler alsa da, şivelerin içinde acının farklı versiyonlarıyla hemen o olduğunu anlarsınız. Evimizdeki malzemelerle kolayca yapılan tarifimiz...
Her mevsimin tatlısı dondurmaHem yaz hem kış hem de geçiş mevsimlerinde tatlı olarak sunabileceğiniz doğal dondurmalar sayesinde misafirlerinizi kendinize hayran bırakabilirsiniz.
Dilimlenmiş soğandaki tehlikeye dikkat!Yemeklerin vazgeçilmezi soğanın, vitamin deposu ve antibiyotik olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Ancak soğanının dilimlenmiş halinin sağlık açısından ciddi tehlikelere neden olduğunu daha önce duymuş muydunuz?
Profiterol tarifiProfiterol tarifi hazırlanırken çok fazla dikkat edilmesi gereken bir tatlı tarifidir. Profiterol tarifini hazırlarken belli başlı püf noktalarına dikkat edilmezse tarifin kıvamı tutmaz ve son derece lezzetsiz bir tatlı ortaya çıkabilir. Sizde Profiterol tarifinin kıvamını bir türlü tutturamıyorsanız size vereceğimiz profiterol tarifine göz atabilirsiniz. İşte sizler için araştırıp bir araya getirmiş olduğumuz Profiterol tarifi:
Bulgur tüketirken bunlara dikkat!Bulgurun sağlık açısından faydaları artık nerdeyse herkes tarafından biliniyor. Prof. Dr. Muazzez Garipağoğlu bulgurun işlenme oranı arttıkça büyün mineralleri kaybettiğini belirterek, bulgur seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden bahsetti.
Pikan cevizli güvercin pastası tarifiBu Sevgililer Günü'nde sevgilinize kendi ellerinizle yaptığınız bir şeyi hediye etmek ister misiniz? Pikan cevizli güvercin pastası tarifi tam Sevgililer Günü'ne özel bir tarif.
Malezya Mutfağı'ndan egzotik lezzetlerMalezya Mutfağı egzotik tatlar ve değişik pişirme tarzlarıyla eşsiz ve zengin bir gastronomi macerası sunuyor. İşte Malezya mutfağından ilginizi çekebilecek yemekler...
Köri soslu makarna tarifiKöri soslu makarna tarifi, dışarıda makarna yemeyi sevenler için vazgeçilmez lezzetlerden birisidir. Ancak köri soslu makarna tarifini artık evinizde hazırlayabileceksiniz. Kori soslu makarna tarifi nedir, köri soslu makarna nasıl yapılır diyorsanız işte cevabı…
Antibiyotik etkisi gösteren 5 kış çorbasıHavaların buz kestiği bugünlerde üzerinde tüten dumanıyla içimizi ısıtan çorbalar, sağlık açısından faydaları ile de sofralarımızın baş tacı. Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Kahraman Kış çorbaları ile bağışıklığınızı destekleyebilir, hastalıklara karşı güçlü korunma sağlayabilirsiniz” diyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Kahraman, sağlık deposu 5 kış çorbası tarifi verdi, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
En rahat kombin