Yemek

Gül tatlısı tarifiGül şeklinde harika bir şerbetli tatlı olan gül tatlısını misafirleriniz için hazırlayabilirsiniz.
Muhallebili kadayıf tarifiÇay saatlerinin vazgeçilmezi muhallebili kadayıf, hem hafif hem de lezzetli bir sütlü tatlı olarak tabağınızda yer bulacak.
Çilek reçeli tarifiKahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan çilek reçelini yapmak aslında hiç zor değil. Mevsimi de gelmişken taze çileklerle kendi reçelinizi yapın.
Armutlu muhallebiBebeklerde 6 ay ve sonrası için uygun besleyici armutlu muhallebi tarifi...
Kumru tarifiEn lezzetli atıştırmalıklardan birisi olan kumru, hem karnınızı doyuracak hem de kolay yapımıyla fazla zamanınızı almayacak!
Islak kek tarifiTatlı krizine girdiğinizde kolayca hazırlayabileceğiniz pratik ıslak kek tarifine misafirleriniz de bayılacak.
Paçanga BöreğiEnfes paçanga böreği herkesin bayılacağı bir ara sıcaktır.
Urfa usulü çiğ köfteUrfa dedik mi ilk akla gelen şey, acılı bol yeşillikli insanı yedikçe daha çok yedirten, çiğ köftesi gelir tabi ki...
İftar sonrası mutlaka bunu için!Ramazan ayının mevsim sıcaklıklarının en yoğun olduğu aylara denk gelmesiyle birlikte hem hava koşulları hem de aç kalınan sürenin uzunluğu, sağlıklı bireylerin bile sağlığını tehdit eder duruma getiriyor.
Ali Paşa Pilavı TarifiSayısız yemek ile birlikte servis edilebilir, bir çok şekilde yapılabilir, kilo sorununuz veya şeker hastalığı sorununuz yoksa zevkle yiyebilirsiniz.
Halka tatlısıRamazan'da pratik halka tatlısıyla lezzetli iftarlar...
Diyet pilav nasıl yapılır?Pilav kilo aldıran bir yemektir. Bu basit öneriyle kilo aldırmayan pilav hazırlayabilirsiniz.
PEMBE BLOG