Gerçek bal nasıl anlaşılır?Sahte bal ile gerçek balın tüketiciler tarafından anlaşılması için vatandaşlar çeşitli yöntemler uyguluyor.
Damla sakızlı kurabiyeDamla sakızlı kurabiye, İzmir’in sahil kesimlerinden Çeşme ve Alaçatı’nın en çok sevilen ve aranan kurabiyelerindendir.
Ballı Soslu Tavuk KanatlarıBal yemeklere çok yakışıyor. Bir an önce, ballı yemekler yapmayı daha çok alışkanlık haline getirmeliyiz.
Kozalaktan gelen şifaMersin’in Silifke ilçesinde ardıç olarak da bilinen andız kozalağından üretilen andız pekmezinin üretimi başladı. İlçede 1 kilogram andız pekmezi yaklaşık 20 liradan alıcı buluyor.
Patates Kasesinde YumurtaKahvaltılarda yeni şeyler denemek güzeldir. Üç aşağı, beş yukarı kahvaltıda hazırlayabileceklerimiz aynıdır. Aslında birçok şey var denenebilecek.
Etli DürümHer hamarat ev kadının yapabileceği bir tarif !
Pastırmalı, fesleğenli, karides tavaDeniz ürünlerinden karidesin faydalarını göz ardı etmemek gerekir.
Türk kahvesini bir de böyle deneyinSohbetlerimizin vazgeçilmezi Türk kahvesinin kaç farklı çeşidini denediniz. İşte daha önce hiç duymadığınız lezzetler...
Ünlü şeflerden yılbaşı pastalarıHansel ve Gratel masalındaki şeker evinden esinlenerek yaratılan Backhaus, dünyaca ünlü şefler tarafından hazırlanan özel reçeteli pastaları ile yılbaşı, doğum günü ve tüm kutlamaların vazgeçilmez lezzeti oluyor.
Karışık kış turşusuKarışık kış turşusu tarifine bayılacaksınız.
Mozaik pastaÇocuklar için mutluluğun şifrelerinden biri de mozaik pastadır.
Yumurta yemek için 4 akıllı nedenUzman Diyetisyen Serkan Tutar yumurtanın sağlık açısından son derece yararlı bir besin olduğunu söyledi.
VİDEOLAR

Arkadaşım Hoşgeldin 24 Nisan 2. Fragman

PEMBE BLOG