Yemek

Masanızdaki tehlike: Midyeİstanbul sahillerindeki iskele, mendirek, liman hatta tersanelerden toplanan midyeler yüksek oranda ağır metal barındırma riski taşıyor.
Mercimek tansiyona iyi geliyor!Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk, şişmanlığın hipertansiyonun en büyük sebebi olduğunu söyledi.
Doğal diş macunu nasıl yapılır?Günde genellikle iki kez kullandığımız diş macununun içerisindeki kimyasal maddelerden çekiniyorsanız evinizde doğal diş macunu yapabilirsiniz.
Kıymalı kır pidesiKıymalı kır pidesini evde de yapabilirsiniz.
Damarları temizleyen 10 yiyecekKalp rahatsızlıkları her geçen gün sağlığımızı daha fazla tehdit etmektedir. Dengesiz beslenme sonucu tıkanan damarlar ölüm riskini arttırmaktadır. İşte damarları temizleyen yiyecekler...
Limondan daha fazla su elde etmenin yollarıMutfakta en çok kullandığımız meyvelerden biri olan limondan daha fazla su elde etmek mümkün!
Annelerimiz yemekle oynama derledi ama...Yemeğinle oynama cümlesini hepimiz işitmişizdir. Ancak yemek sanatının ne kadar etkileyici olduğunu annelerimiz de artık kabule diyor. İşte Anna Keville Joyce'un yarattığı birbirinden enfes tabaklar...
Sürprizli dalyan köfte1 yaş ve üzeri çocuğunuza sunabileceğiniz kolay ve besleyici bir yemek. Genelde köfteye çocuklar “hayır” demez. Biz de bu fırsatı değerlendirip içine sebze ve bıldırcın yumurtası kattık. Miniklere afiyet olsun.
Enginar çorbası1 yaş ve üzeri çocuklar için uygun, şifa deposu enginar ile hazırlanmış bir tarif. Hazır mevsimi gelmişken, bu şifalı sebzeyi zeytinyağlı ya da sıcak olarak yemek istemeyen çocuklara daha kolay yedirebilmeniz için bir çorba tarifi öneriyoruz.
Pilavın dibinin tutması nasıl engellenir?Pilav hazırlarken en çok çekindiğimiz sorunlardan biri de pirincin yapış yapış olup tencerenin dibinin tutmasıdır. İşte bu soruna pratik bir çözüm.
Kahvenin sağlığınız için de 40 hatırı var!Kahvenin kan basıncını arttıracağı, kalp ritm bozukluğu, şeker hastalığı, felç ve mide ülseri riskini arttırdığını iddia edenler bilimsel kanıtlara dayanmıyorlar.
PEMBE BLOG