Magazin
22.08.2013 - 15:57 | Son Güncelleme: 22.08.2013-16:06

"Doğal olan her şeyle besleniyorum"

'Hayrettin' programıyla dikkatler üzerine çeken Hayrettin Karaoğuz, ATV'de yayınlanan yeni yarışma programı 'Harry'le ekrana geri döndü

Sitene Ekle
"Doğal olan her şeyle besleniyorum"

Melis Güvenç

Üniversite yıllarında çektiği 'Kızsız Adam' kısa filmiyle adını duyuran Hayrettin Karaoğuz, hazırlayıp sunduğu 'Hayrettin' programından sonra atv'de geçen hafta başlayan 'Harry'le kamera karşısına geçti. Yarışma programının yanı sıra sinema filmi projesi için Amerika'da olan komedyen "Komedi malzemesi olarak çok verimli bir ülkemiz ve milletimiz var. Doğru yerde ve doğru ülkede doğduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum" diyor.

 

Türkiye’deki yarışma programlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ülkemizde show programı tarzında, bilgi ve yetenek gerektiren, eğlenceli içeriğe sahip yarışma programları yapılmaya başlandı. Bu bir yandan sevindirici, bir yandan da endişe verici. Çünkü bu sebepten kanallarda, komedi programı kuşağında yeni alternatifler çıkmamaya başladı. Bizim programımız biteli 1,5 sene oldu ve bizden sonra sadece 1 veya 2 komedi programı yapıldı. Bu alanda alternatiflerin çoğalması kanaatindeyim. Çünkü gülmeyi seven bir toplumumuz var. Üstelik ülkemiz de komedi malzemesi ve bu malzemeyi kullanacak insan sayısının oldukça fazla olduğuna inanıyorum.

Yarışmanızdan biraz bahseder misiniz? Neler izleyeceğiz?

'Harry' bize karışık harflerden oluşan bir kelime veriyor ve bu kelimeyi bulmamızı istiyor. 5 kişiyle başlayan ve eleme usulüyle devam eden yarışmada, hızlı ve bilgili olan kişinin 1 Milyon TL kazanma şansı var. Yarışmacılarla yaptığımız çok keyifli sohbetleri de izleyebileceksiniz.

İlk çekimlere bakarak siz programı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Keyifli ve samimi bir yarışma. Ekibimiz inanılmaz enerjik... Bu konuda çok şanslıyım. 'Hayrettin' programını yaparken en çok önem verdiğim değer ekip çalışmasıydı. 'Ben' lafını sevmeyen biriyimdir. Yaptığım işlerde yanımdaki insanların emeğine her zaman saygı duyarım. Sağ olsunlar yarışma programında da gerçekten ekip çalışmasının üzerinde bir ruh vardı.

'Harry'nin istediğiniz reytingi alacağını düşünüyor musunuz?

Reytingler oyunun bir parçası, çok fazla takip ettiğimi söyleyemem. Bence en büyük reyting artık sosyal medya. Yaptığınız işin karşılığını aynı anda sosyal medya da takip edip, emeğinizin keyfine varıp, eksiklerinizi giderebiliyorsunuz. Biz keyif alarak yaptık, dilerim izleyenler de aynı keyfi alır.

Mesleğinizle ilgili en büyük hayaliniz nedir?

Mesleğimle ilgili birçok hayalim var. Bu hayallerden bir tanesine ulaştığın zaman diğer hayallerine geçiyorsun. Şükürler olsun bugüne kadar ne hayal ettiysem oldu. Şuan için ekibimle beraber en büyük hayalimize doğru gidiyoruz diyebilirim.

Hayal ettiğiniz yerde misiniz?

Beni tanıyanlara söylediğim bir şey var. Merdivenleri adım adım çıkmak sizi doğru zaman da, doğru yere götürür. Şu anda merdivenin ilk basamaklarında olduğumu düşünüyorum. Evet şu anda hayal ettiğim yerdeyim ama daha gerçekleştirilecek çok hayal var.

Mizah yönünüzü nasıl besliyorsunuz?

Doğal olan her şeyle besleniyorum. 'Hayrettin' programında ki skeçlerde de bu vardı. Yaptığımız kamera şakalarının hepsi doğal ve kurgusuzdu. Bundan sonraki projelerde de aynısı olacak. En önemlisi Türk'üm ve Türkiye'de yaşıyorum. Komedi malzemesi olarak çok verimli bir ülkemiz ve milletimiz var. Hava güzel, saha mizaha elverişli, oyuncular hazır, seyirci ateşli, daha ne olsun?

 

'Keanu Reeves adımın dibi'

Birazda yeni projelerinizden bahsedelim… Bir sinema filmi yapacağınızı biliyoruz...

Önceliğimiz sinema diyebilirim. Kafamızda internet ve sosyal medya üzerine çok fazla projemiz ve çalışmalarımız var. Zaten insanların benimle ilk tanıştıkları yer. Kendini her anlamda ifade edebileceğin, çok keyifli bir ortam. Ayrıca her sene üniversiteler de gerçekleştirdiğimiz stand-up turnemiz var. O gösterilerden inanılmaz keyif alıyorum. Sürekli gösterinin üzerine yeni şeyler katmak için çalışıyoruz.

Filmi Amerika’da çekeceğiniz konuşuluyor… Neden Amerika?

Film Amerika'da geçecek. 2 sene önce Amerika'ya geldiğim zaman kafamda bir şeyler oluşmuştu. Sonra ekip arkadaşlarımla Amerika üzerine muhabbetlere, makaralara girince oradan hiç çıkamadık. Filmi kafamız da çekip izledik, çok beğenince yapmaya karar verdik.

Film için Keanu Reeves'le görüştüğünüz yazıldı. Görüşmeler nasıl geçti. Reeves senaryoyu nasıl buldu?

Senaryodan önce, oyuncunun karşısında ki ekibe inanması gerektiğini düşünüyorum. Bu sebeple sağlam ilişkiler kurmaya çalışıyoruz. Çok keyifli bir görüşmeydi. Bir an kendimi mahallemdeki her hangi bir esnafla sohbet ediyor gibi hissettim. İnanılmaz derecede pozitif ve sıcak kanlıydı. Bazen Türkiye'de aynı piyasadan kişilerle sohbet ederken bile yakalayamadığımız samimiyeti yaşattı, adamın dibiydi.

Başka hangi yıldızlarla görüştünüz ya da görüşmeyi planlıyorsunuz?

Görüştüğümüz ve görüşeceğimiz bir çok oyuncu var. En son, 'Elysium' filminin galasında ayak üzeri Matt Damon'la sohbet ettik. Teknik ekip anlamında da burada çalışmayı düşündüğümüz ve görüştüğümüz kişiler var. Ayrıca bir Amerikan şirketiyle ortak yapım da yapabiliriz. Bu konuda da görüştüğümüz şirketler var. Şuan sinemanın kalbinin attığı yerdeyiz. Ama Los Angeles'daki bir Türk'ün hikâyesi kalbin ritmini daha da hızlandırır gibi geliyor.

Filmin konusu nedir?

Şimdilik, hayatında ilk kez yurt dışına çıkan, hiç İngilizce bilmeyen bir Türk'ün hikâyesi diyebilirim.


Bilgi YarışmasıÇıkış yeri kolaylıkla bulunamayacak kadar karışık koridorları olan yapılara ne ad verilir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler

    Astroloji
    Terazi’de dolunay varİlişkilerimiz açısından oldukça hassas bir gündeyiz.
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.