Cumartesi

04.05.2013 - 02:30

“Öksürüğümü biorezonans ile kestim”

Sitene Ekle
İyilik & Sağlık  |  Metin Uyar metin.uyar@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »

Çağla Kubat gibi güzel, fit ve başarılı biri ile buluşmaya gitmeden önce bir “ego bombası” ile mi karşılaşacağım diye bir şüphe duyarsınız. Bu şüpheyle başlayan tanışma anınız sonrasında samimi, rahat, güler yüzlü ve mutlu olduğu her halinden belli olan birini karşınızda bulunca hoş bir sohbet akar gider. Kubat gibi buz
gibi havalarda bile sörf yapan bir sörfçünün aslında soğuğa alerjisinin olduğunu, çekimler dışında hiç makyaj yapmadığını, güneşin tüm zararlı ışınlarının altında yarışırken güneş koruyucu kullanamadığını işte böyle hoş bir sohbette öğrendim.

 Sağlıkla ilgili genetik miras açısından şanslı insanlardan biri misiniz?

Gerçekten çok şanslıyım diyebilirim. Ne annemin ne de babamın büyük hastalıkları var. Biz ailece pozitifliği koruyan, problemleri çok büyütmeyen insanlar olduğumuz için hastalıkları çekmiyoruz.

 Soğuğa ve süte alerjiniz varmış, bunu nasıl anladınız?

Ben bir dönem çok ciddi öksürmeye başladım. Hatta bu geçtiğimiz seneye kadar devam etti. Ben hep “Herhalde grip oldum, öksürük kaldı” falan dedim. Sonra reflü teşhisi konuldu.

 Ve reflü ilaçları verildi...

Evet ama ben reflü ilaçlarını almama rağmen öksürüğün belirli dönemlerde ciddi bir şekilde tekrarladığını fark ettim. Bana bunun bir alerji olduğu söylenince biorezonans yöntemine başvurdum.

“Artık kahvemi bile keçi sütü ile hazırlıyorum”

Biorezonans ile alerjiyi nasıl tedavi ediyorlar?

Alerjiniz olan besin grubunu testlerle buluyorlar ama siz aslında alerjiniz olan
o ürünü çokça tüketmiş oluyorsunuz ve vücudunuzda birikim yapıyor. Bu tedavide de vücudunuzdan bir akım geçirerek bu birikintiyi temizliyorlar. Sizin de belirli bir dönem o ürünü tüketmemenizi istiyorlar. Bunu bir çeşit alerji rejimi gibi hissettim.  

“Yaptığımız şey doğaya aykırı olduğu için doğal ürünler yetmiyor”

Sütü hayatınızdan çıkardınız mı?

Bir süre evet ama hayatınızdan tamamen o ürünü çıkartmıyorsunuz. Sütü kestiğim dönemde kendimi çok iyi hissettim. Ve öksürüğüm de bir-iki ay içinde geçti. Artık ben de tedbirli davranıyorum. Peynir yiyeceksem keçi peyniri alıyorum, kahvemi bile keçi sütü ile hazırlıyorum. Keçi sütüne alerjim gelişmiyor.

 Soğuk alerjinizi nasıl tedavi ettiler?

Onu sona bıraktılar. O anda alerjiniz olan şeye maruz kalmıyor olmanız lazım. Havalar ısındığı zaman da soğuk alerjisini çözdüler. Ben bir sürü ilaç ve tedavi denedim ama bu öksürük hiç kesilmedi. Bu biorezonans tedaviden iki ay sonra ise öksürük kesildi ve bir daha da hiç başlamadı.

 Formunuzu nasıl koruyorsunuz?

Özel bir rejim hiçbir zaman yapmadım. Yapmayı da düşünmüyorum. Çünkü öyle kilo vermek gibi bir derdim hiçbir zaman olmadı. Sadece sağlıklı besleniyorum. Abur cubur, kızartma yemiyorum. Fazla tuz, şeker kullanmıyorum.   

 Kaç öğün besleniyorsunuz?

Üç öğün besleniyorum. Aralarda kuruyemiş yiyorum. Sabah erkenden spora gideceksem; protein tozunu içiyorum, spora gidiyorum ardından kahvaltımı yapıyorum. Kahvaltıda yumurtalı bir şey mutlaka yiyorum. Yumurta hem çok iyi bir protein kaynağı hem de benim çok sevdiğim bir yiyecek.

“Özel bir rejim hiç yapmadım, yapmayı da düşünmüyorum”

Süt alerjisi için önce biorezonans yöntemine başvuran sonra da sütü kesen Çağla Kubat: “Alerjiniz olan besinleri testle buluyorlar ama siz o ürünü zaten tükettiğiniz için vücudunuzda birikim yapmış oluyor. Bu birikimi ise biorezonans yöntemi ile vücuttan temizliyorlar”

“Estetik ameliyat yaptırıp koca gözlere, dudaklara sahip olmak hiç istemem”

 Sörfte hep güneş altındasınız, güneş koruyucunuzu düzenli kullanıyor musunuz?

Yarış döneminde yarışı riske atmamak için kullanamıyorum çünkü sörfte su geldiği zaman krem gözümüze kaçabiliyor
ama onun dışında muhakkak kullanıyorum.  

 Çok makyaj yapar mısınız?

Makyajı çekimler dışında neredeyse hiç yapmıyorum. Yüzümü çok iyi temizliyorum. Sabahları kalktığım zaman nemlendirici kullanıyorum.
Ama öyle özel maskem falan yok. Bekle, tekrar durula gibi şeylere gelemiyorum.  

 Cildinizde şimdiye dek hiç leke oluştu mu?

Oluştu. Onun için de bir peeling çeşidi olan Fraxel diye bir yöntem uygulandı. Ben aslında bu tip yöntemlere çok sıcak bakmam fakat inanılmaz methvettiler. Annemin de denemişliği vardı. Ben de
“Bir deneyeyim” denedim.

 Normal peeling’den farkı ne?

Daha ciddi bir şekilde soyuyor. İki sene önce yaptırdım. Bir yıl sürüyor. Bir yıl boyunca toplamda dört seans uygulanıyor. Belirli aralıklarla tekrarlanan, derin bir peeling diyebiliriz. Benim cildime
çok iyi geldi.

 İleride estetik yaptırır mısınız?

Estetiğe uzun seneler karşıydım çünkü bazıları korkunç oluyor. Ama sanırım   iyi olanları zaten biz fark etmiyoruz. O fark edilemeyen biri bir gün bana “Ben estetik ameliyatı oldum, şu kişi yaptı” derse yaptırabilirim. Ama kesinlikle o herkesin fark ettiği, koca gözler, dudaklara dönüşmek istemem.

“Herkes evinde çok para harcamadan spor yapabilir”

 Evde spor yapar mısınız?

Her gün evde 45 dakika çalışıyorum.
Evde, çok para harcamadan pilates topu, kum torbaları, TRX bantları ile spor yapılabiliyor.  Ayrıca ip atlıyorum ve şınav, squat gibi hareketleri tercih ediyorum.
Ama ağırlık antremanı için spor salonuna gidiyorum çünkü ağırlıkları sürekli değiştirmem gerekiyor.

 Sörfe ne kadar zaman ayırıyorsunuz?

Sörfe çıktığım zaman hava iyiyse çok kalmaya çalışıyorum ama eskisi gibi altı saat kalmıyorum. Kendimi daha çok yorarak dört saat kalıyorum. İki saat çıkıyorum, ara veriyorum, iki saat daha...

 

"Çakıl Taşları" adlı şarkısıyla kendinden söz ettiren rock sanatçısı, kimdir?
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.