Gündem
11.11.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 11.11.2017-2:30

1881 kadınla buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Kemer Belediyesi’nin düzenlediği etkinlik kapsamında Anıtkabir’i ziyarete gelen bin 881 kadınla buluştu.

Sitene Ekle

ANKARA Milliyet

Kılıçdaroğlu, konuşmasında, “Artık bütün dünya şu gerçeği biliyor. Bütün mazlum toplulukların, bütün mazlum insanların tarihteki en önemli lideridir Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Yine bütün dünya biliyor ve tarih de yazıyor, kadınların siyasal, sosyal yaşamda yer almalarını sağlayan dünyanın en önemli liderlerinden birisi de yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk” ifadelerini kullandı.


Atatürk’ün 3 Nisan 1930’da kadınların muhtar seçimlerine katılmalarını yasalaştırdığını, 5 Aralık 1934’te ise kadınların milletvekili seçilmelerinin önünü açtığına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, “O açıdan bütün kadın kardeşlerime seslenmek istiyorum; Erkeklerden çok daha fazla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkınız, kızlarına sahip çıkınız, çocuklarınıza sahip çıkınız. Size siyasetin yolunu açan kişi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür” diye konuştu. 

Etiketler:
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Flöre" hangi spor dalına ait bir terimdir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX