23 kasım tool
milliyet logosu

Polise kısa dönem askerlik

ANKARA - MİLLİYET

EMNİYET Genel Müdürü Alaaddin Yüksel, halen emniyet teşkilatında askerliğini yapmamış polislere kısa dönem askerlik çalışması yapıldığını belirtti. Yüksel, 35 bin polisin bir defaya mahsus olmak üzere dört aylık temel askerlik eğitiminin ardından kadro görevlerinde istihdam edilmesinin düşünüldüğünü söyledi.
Yüksel, halen emniyet kadrolarında askerliğini yapmamış yaklaşık 35 bin polisin bulunduğuna dikkat çekerek, göreve başladıktan sonra bu konuda çeşitli temaslar yaptığını dile getirdi. Bu amaçla, Başbakan Necmettin Erbakan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, Başbakan Yardımcısı Çiller ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Çevik Bir'le görüştüğünü anlatan Yüksel şöyle dedi:
"Görüşmeler sonucunda olumlu bir durum ortaya çıktı. Yasal düzenleme yapıldığında askerliğini yapmamış 35 bin polis memuru için bir defaya mahsus uygulama olacak. Polisimiz, dört aylık kısa dönem askerlik eğitiminin ardından kalan süreyi kadrolarında geçirecek. Böylece, öğretmenler gibi polislik hizmetleri askerlik süresinin yerine sayılacak."

[Ana Sayfa] [Siyaset] [Ekonomi] [Dünya] [Magazin] [Sanat] [Yaşam]
[Entellektüel] [Spor] [Köşe Yazarları] [Dizi Yazı] [Eğitim]