toolbar

milliyet logosu

Bir Türk'e gönül verdi...

Peru'nun "First Lady"si Keiko Sophia Fujimori, ABD'de eğitim gördüğü sırada bir Türk genciyle arkadaşlık yapmış.

Sema EMİROĞLU - PERU

ARALARINDA kardeşi Pedro Fujimori'nin de bulunduğu 72 rehineyi "kansız" bir şekilde kurtarmak için büyük baskı altında bulunan Peru Devlet Başkanı Alberto Fujimori'nin kızının, iki yıl önce bir Türk'e aşık olduğu ortaya çıktı.
Lima'daki diplomatik kaynaklar, Milliyet'e yaptıkları açıklamada, Fujimori'nin eşinden ayrılmasının ardından, ülkenin "First Lady"si haline gelen ve resmi kabullerde babasının yanında yer alan Keiko Sophia Fujimori'nin, ABD'nin Boston kentinde üniversite öğrenimi gördüğü sırada, erkek arkadaşının Türk olduğunu bildirdiler.
Perulu bir diplomatik kaynak bu konuya ilişkin ilginç bir anekdotu şöyle anlatı:
"Türkiye'nin, Peru'ya da akredite Şili eski Büyükelçisi İldeniz Divanlıoğlu, güven mektubunu sunmak üzere, Lima'daki Başkanlık Sarayı'na gelmişti. O sırada Fujimori'nin yanında ayrıldığı eşi yerine First Lady olan kızı Keiko Sophia da bulunuyordu. Tören sırasında, Türk Büyükelçisi'nden önce sırada bulunan büyükelçilere 'olması gerektiği gibi' davranan Fujimori, Divanoğlu güven mektubunu sununca birden değişti ve kendisine son derece sıcak bir ilgi gösterdi. Hatta Türk Büyükelçisi daha sonra 'Bu özel ilgi benim şahsıma mı' sözleriyle espri de yaptı. Sonradan anlaşıldı ki, Türk Büyükelçisi, Fujimori'ye takdim edildiği sırada küçük bir çığlık atan Fujimori'nin kızı, Türk erkek arkadaşı nedeniyle, babasından, Türk Büyükelçisi'ne ayrı bir ilgi göstermesini istemiş."

[Ana Sayfa] [Siyaset] [Haber] [Ekonomi] [Dünya] [Sanat] [Yaşam]
[Entellektüel] [Spor] [Köşe Yazarları]