uyus.jpg

Uyuşturucuya karşı dev koro

MAGAZİN SERVİSİ


Türkiye'nin önde gelen plak firmalarından Raks, uyuşturucu mücadele kampanyası başlattı. Devlet Bakanı Işılay Saygın ve kendisine bağlı Başbakanlık Aile Araştırma Kurumu'yla birlikte, Raks Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı, Raksnet ve Genç TV'nin sponsorluğuyla hazırlanan kampanyaya, birçok sanatçı, sporcu ve medya kuruluşu da destek verecek.

Müzikli savaş

Kampanya için bir de şarkı hazırlandı. Sözlerini Hakkı Yalçın'ın yazdığı ve Özkan Turgay'ın bestelediği "İnsanca Yaşamak" adlı şarkıyı, Emel Sayın'dan Levent Yüksel'e kadar 23 ünlü sanatçı, dört pop müzik grubu, Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, İstanbulspor ve Zeytinburnuspor'dan futbolcuların yer aldığı vokal grubuyla 12 kişilik Yücel Elmas Çocuk Korosu seslendirdi.
Klibini ünlü yönetmen İzzet Öz'ün hazırladığı şarkı, CD olarak da yayınlanacak. CD'deki şarkının ikinci versiyonunuysa, Şebnem Ferah'la Serdar Ortaç birlikte yorumladı. "İnsanca Yaşamak", uyuşturucuyla mücadeleyi kendisine misyon edinen Genç TV'nin 19 Nisan 1997 tarihindeki resmi açılış gecesinde ilk kez yayınlanacak.
Kampanya çerçevesinde Türkiye'nin birçok kentinde "Uyuşturucu ve Gençlik" konserleri düzenlenecek, ayrıca orta dereceli okullarda okul aile birlikleriyle panel ve spor karşılaşmaları, bisiklet yarışmaları ve uçurtma günleri yapılacak.

İşte, olay yaratacak şarkı

Ağlamasın yürekler / Hiç solmasın çiçekler / Kandırmasın sizleri / Yalınca saatler / Sokaklarda titriyor / O gencecik yürekler / İnsanlığın adına / Uzansın bütün eller
Bir gece çoktan sönmüş/ Unutulmuş isimler / Eriyor için için / Fidan gibi gençler
Hep umutla coşkuyla / Bakmak varken yarına / Bırakın yürümeyi / O solgun akşamlarda
Nerde masal mavisi / Nerde ağaçların dalı / Kanatsız kuşlar bile / Yaşamaya sevdalı
İnsanca yaşamak / Yaşamak istiyoruz / Bu solan yüreklere / Uzanmak istiyoruz
Güneşin parlasın / Bu cennet dünyada / Birleşsin bütün eller / Gönüller sevgi dolsun
İnsanca yaşamak / Yaşamak istiyoruz / Bu solan yüreklere / Uzanmak istiyoruz
Güneşin parlasın / Bu cennet dünyada / Birleşsin bütün eller / Gönülden sevgiyle / (Gönüller sevgi dolsun)
İnsan yaşamak yaşamak...

[Ana Sayfa] [Siyaset] [Haber] [Ekonomi] [Dünya] [Sanat] [Yaşam]
[Entellektüel] [Spor] [Köşe Yazarları] [Arşiv] [Standart harfler] [Künye]