Madalya yağmuru

Avrupa Kick Box Şampiyonası'nda üç altın, beş gümüş, beş bronz madalya kazandık. 60 kiloda Taşkın Kahveci, 70 kiloda Serkan Yılmaz ve 81 kiloda Ertuğrul Ergezen zirveye çıkan isimler oldular

TUNCAY ŞEN

spo06.jpg        5. Avrupa Kıck Box Şampiyonası'nda milli takımımız 3 altın, 5 gümüş ve 5 bronz madalya kazandı. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda dün sona eren şampiyonada 60 kilo Semi Contact'ta Taşkın Kahveci, 70 kilo Full Contact'ta Serkan Yılmaz ve 81 kilo Full Contact'ta da Ertuğrul Ergezen rakiplerini yenerek altın madalya aldılar.
       Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmalarda erkeklerde Ali Yılmaz Tekin, Birol Topuz, Bülent Erkoç, Murat Kızılkuş ve Hasan Fahri Şen gümüş madalya kazanırken, Sinan Şamil Sam, İbrahim Sarıkamış ile Hakan Demiray ise bronz madalyada kaldılar. Bayanlar kategorisinde de 55 kilo Light Contact'ta Nurhayat Hiçürkmezer, 65 kilo Light Contact'ta da Kıymet Karpuzoğlu bronz madalya kazandılar.
       Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli, Avrupa Şampiyonası'nda istedikleri sonuca ulaştıklarını belirterek, "Daha fazla da altın madalya kazanabilirdik. Ama olsun bu sonuç çok iyi" diye konuştu.
       Bu arada Milli Takım Başantrenörü Sami Akın, -91 kiloda dövüşen Birol Topuz'un maçında yine hakemin üstüne yürümek istedi. Araya giren idareci ve sporcular olayı büyümeden önlediler.