Muhteşem vücutlar

İzmir'deki Dünya Şampiyonası'nda zirveye çıkan iki vücutçumuz Ertuğrul Gülcan ve Hamdullah Aykutlu, ilgisizlikten yakındılar. İsviçre'de yaşayan Gülcan, "Günde 500 ton ağırlığın altına girerek hazırlandım" derken, Aykutlu "Plajda herkes peşimden koşarken, medyanın ilgisizliğini anlamış değilim" ifadesini kullandı

spo06.jpg        52.Büyük Erkekler Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası'nda birincilik kürsüsüne çıkan Ertuğrul Gülcan ve Hamdullah Aykutlu, "Bu kupa, çektiğimiz tüm acılara değdi" dediler.
       Yaşamlarını yurt dışında sürdüren iki şampiyon sporcumuzdan Almanya'da yaşayan Gülcan, "Wolksvagen fabrikası günde 500 adet araba üretiyor. Bu da ortalama 500 ton ağırlık yapar. Günde 500 ton ağırlığın altına girerek bu şampiyonaya hazırlandım. 1996 yılında Ürdün'de ikinci olarak İstiklal Marşımızı çaldırmıştım. O tarihten sonra tek hedefim, ülkemizde düzenlenecek bir şampiyonada da böyle bir başarıyı yakalmaktı. Şimdi benden mutlusu yok" dedi.
       Mr.Olimpia'ya katılan ilk Türk unvanını elinde bulunduran, Avrupa'da 1991 yılında birinciliğe ulaşan Aykutlu, "Dünya şampiyonu gibi büyük bir unvanı yakalamamıza rağmen medyada yeterince ilgi görmedik. Plajda herkes peşimden koşarken, medyanın bu ilgisizliğini anlamış değilim. Vücut geliştirme, Türkiye'nin yüzakı bir spordur. Bugün dünyanın en büyük vücut geliştirme dergilerinden Flex bile benim için Amerika'dan çekimlere geldi" diye konuştu.