15 Şubat 1999 Pazartesi 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 ÇİZERLER
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 GAZETE PAZAR
 VİTRİN
 İNTER@KTİF
 21.YÜZYIL
 PAZAR SOHBETİ
 SAĞLIK HATTI
 VERGİ HATTI
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
 IN ENGLISH
ANAP İzmir'de Aktaş'la start verdi

Mert İLKUTLUĞ, Berk ALTINIŞIK - İZMİR

       ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının İzmir'in sevgilisi olarak nitelendirdiği eski İçişleri Bakanı Kutlu Aktaş olduğunu açıkladı.
       Yılmaz, İzmir Atatürk Spor Salonu'nda yedi bin partilinin katıldığı törene eşi Berna Yılmaz ve Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan'la geldi. "Üç gün önce İstanbul'da seçim kampanyasını başlattım. Bugün de İzmir'de seçim startını veriyoruz. Tanıtım toplantımız yağmurlu bir havada oldu. İnşallah sandıklarımız da böyle bereketli olsun" diyerek konuşmasına başlayan Yılmaz, Aktaş'ı şöyle tanıttı:
       "Bugün Dünya Sevgililer Günü'nde hizmetleriyle tüm İzmirlilerin sevgilisi olmuş değerli arkadaşımız Aktaş'ı aday olarak açıklamaktan mutluluk ve gurur duyuyorum. Onu hepiniz çok iyi tanıyorsunuz. Kendisiyle İzmir ve İstanbul Valisi, İçişleri Bakanı olarak beraber çalıştık. Çetelere mafyaya karşı beraber mücadele verdik. Bölücü teröre karşı beraber mücadele ettik. Şimdi de İzmir'e en iyi hizmeti vermek için İzmir'i değil, Türkiye'nin Akdeniz'in Avrupa'nın parlak yıldızı yapmak için beraber hizmet edeceğiz. İzmir kendisine yakışan bir büyükşehir belediye başkanına kavuşacak."
       İzmirlilere benim sevgililerim diye hitap eden Aktaş da şunları söyledi:
       "1990'da Malatya'dan İzmir'e geldim. Vali olarak 7.5 yıl boyunca arkadaşlarımızla beraber İzmir'e çok güzel hizmetlerimiz oldu. Esnaf, sokaktaki insanlar, bütün İzmirliler onlara belediye başkanı olarak hizmet etmemi istedi. Kıramadım, neler yapacağımızı önümüzdeki günlerde teker teker açıklayacağız. Sizlerin desteğiyle de inşallah 19 Nisan 1999'da belediye başkanı olacağım."
       Yılmaz'ın açıkladığı ilçe belediye başkanları ise şunlar:
       "Suha Baykal (Konak), Turan Arınç (Karşıyaka), Abdullah Kavuk (Bornova), Mehmet Ali Susam (Buca), Galip Öztürk (Çiğli), Hülya Yarbuz (Güzelbahçe), Mustafa Şentürk (Balçova), Metin Taşkın (Gaziemir)."
       Narlıdere Belediye Başkan adayı açıklanmazken bir grup Bucalı, Susam'ın adaylığını yuhaladı.© 1999 Milliyet