OMO
16 Nisan 1999 Cuma 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 ÇİZERLER
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 GAZETE PAZAR
 VİTRİN
 İNTER@KTİF
 21.YÜZYIL
 PAZAR SOHBETİ
 SAĞLIK HATTI
 VERGİ HATTI
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
 IN ENGLISH
Birleşmiş Milletler Güzellik Yarışması

Serdar Benli


yas02.jpg        Kanal D'nin Güzellik Yarışması, adeta uluslararası yarışma gibi geçecek. Finale kalan 22 güzelin dördü çifte vatandaşlık hakkına sahip. Pınar Aydın Almanya, Pınar Kurtuluş Avustralya, Fulya Pirim Hollanda ve Buse Aksu Kıbrıs vatandaşı.
       Çifte vatandaş güzeller arasında en büyük ilgiyi, yarışmaya Almanya'dan katılan Pınar Aydın (23) görüyor. Freiburg doğumlu Pınar Aydın'ın Almanya'da kazandığı beş kraliçelik tacı var. Aydın, Köln'ün biraz dışında kalan Bergheim belediyesinin yabancılar bölümünde stajyer, cumartesi günleri de bir benzincide kasiyerlik yapıyor. Boyu 1.75 ve kilosu 53 olan Aydın, 88 - 60 - 90 ölçülerine sahip. Bunun yanında Türk konsolosluğunun Türk Halk Müziği korosunda solistlik yapıyor, Hollanda ve Belçika gibi komşu ülkelerin yanısıra Almanların bayramlarında konserler veriyor.
       Avustralya'da doğan ve dokuz yaşına kadar bu kıtada büyüyen Pınar Kurtuluş henüz 17 yaşında. Yarışmaya Ankara'dan katılan Pınar Kurtuluş lise birinci sınıf öğrencisi. Annesinin Avustralya'da hukuk eğitimi gördüğünü ve mezun olmasına bir yıl kala Türkiye'ye taşındıklarını belirten Kurtuluş, "Ben annemin yarım bıraktığını tamamlamaya kararlıyım. Hukukçu olmak istiyorum" diyor. Boyu 1.72 olan Pınar 50 kilo ve vücut ölçüleri 92 - 60 - 90.
       Babası Hollanda'da iki üniversite bitirdiği için bu ülkenin vatandaşı olma hakkı kazanan ve ünlü manken Ece Pirim'in kızkardeşi olan Fulya Pirim, yarışmanın favorileri arasında yer alıyor. Ankara Üniversitesi Hollanda Dili ve Edebiyatı son sınıfta okuyan Pirim, Dışişleri Bakanlığı Kültür Dairesi Başkanlığı tarafından Türkiye'yi tanıtmak amacıyla kurulan "Turquie La Belle" adlı toplulukla dünyanın birçok ülkesini sunucu ve manken olarak dolaşıyor.
       Aynı zamanda KKTC vatandaşı olan Buse Aksu (19) ise Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği birinci sınıfta okuyor. Eczacıbaşında lisaslı olarak beş yıl voleybol oynayan Aksu 1.79 boyunda 89-62-91 ölçülere sahip ve 56 kilo. Buse'nin en sevdiği şey ülkesinin sıcaklığı ve Türkçe konuşabilmek. En çok özlediği şey ise halen Ankara'da görev yapan ve kurmay albay olan babası.


© 1999 Milliyet