21 Nisan 1999 Çarşamba 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 YAŞAM
 SPOR
   LİG FİKSTÜRÜ
   PUAN TABLOSU
   BEŞİKTAŞ
   FENERBAHÇE
   GALATASARAY
   TRABZONSPOR
   BASKETBOL
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 ÇİZERLER
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 GAZETE PAZAR
 VİTRİN
 İNTER@KTİF
 21.YÜZYIL
 PAZAR SOHBETİ
 SAĞLIK HATTI
 VERGİ HATTI
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
 IN ENGLISH
Fenerbahçe'nin pota devrimi

       Basketbol Bayanlar Ligi'nde Galatasaray'ın dokuz yıldır oturduğu tahtı elinden alan Fenerbahçe, sezon içinde iki kez yenildiği ezeli rakibini hem Türkiye Kupası finalinde, hem de lig finalin dört maçında üç kez farklı yenerek bir "mucizeye" imza attı.
       Sezon başındaki kadrosuna sezon ortasında, daha önce Galatasaray'da da forma giyen ABD'li dünyaca ünlü forvet Clarissa Davis'i dahil eden, Davis'in "Alırsak şampiyon oluruz" tavsiyesi üzerine Macar guard Andrea Nagy'i renklerine bağlayan Sarı - Lacivertliler sezonu "çifte kupayla" kapadılar.
       Play - Off'lardan itibaren müthiş bir grafik çizen Fenerbahçe bayan takımının tecrübeli coachu Göksel Zeren, Fenerbahçe camiasının kendilerine çok iyi imkanlar sağladığını, özellikle Başkan Aziz Yıldırım'ın hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını söyleyerek, "Bu zafer, şampiyonluğa susamışlığın ve inancın zaferidir. Şimdiye dek her oyuncunun rüyasında Galatasaray formasını giymek yatardı. Artık bu değişecek. Rüyaların forması Fenerbahçe olacak" dedi.
       Bu arada Başkan Aziz Yıldırım, şampiyon kadronun korunması için Basketbol Şubesi'ne talimat verirken, Avrupa Ligi'nde de başarı için gerekli takviyelerin yapılmasını istedi.


© 1999 Milliyet