1 Aralık 1999 Çarşamba 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
   SİNEMA
   KİTAP
   MÜZİK
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 ÇİZERLER
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 GAZETE PAZAR
 VİTRİN
 İNTER@KTİF
 21.YÜZYIL
 PAZAR SOHBETİ
 SAĞLIK HATTI
 VERGİ HATTI
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
 IN ENGLISH
Ödüller gençlere

san02.jpg        Avni Dilligil Ödülleri'nin 22. cisi önceki gece sahiplerini buldu.
       Ünlü film yönetmeni Terry Gilliam; oyun yazarı Arnold Wesker; oyun yazarı ve senarist Israel Horovitz ve ünlü eğitimci, yönetmen Terry Schreiber'in katılımıyla gerçekleşen 22. Avni Dilligil Ödülleri'nde; Müşfik Kenter Yaşam Boyu Başarı Ödülü, Nejat Uygur Belkıs Dilligil Onur Ödülü, İzmit Belediyesi Şehir Tiyatroları Jüri Özel Ödülü, Tiyatrokare'den Şafak Sezer ile İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları'ndan Ezgim Kılıç Özendirme Ödülü'ne değer görüldüler.
       Akbank, Hyatt Regency, Kültür Bakanlığı, Boğaziçi Borsa Restaurant, Mahzen Restaurant, Dedikodulu Meyhane'nin sponsorluğuyla düzenlenen 22. Avni Dilligil Ödülleri'nde Sevinç Erbulak, "Kelebekler Özgürdür" ve "Derya Gülü" adlı oyunlardaki performansıyla Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödülünü aldı. Payidar Tüfekçi ile Mehmet Ali Kaptanlar "Bağla Şu İşi" oyunundaki rolleriyle Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu ödülünü aldılar.
       Yılmaz Erdoğan'ın "Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?" oyunuylu Yılın En Başarılı Yazarı, Pınar Kür'ün "Bağla Şu İşi" adlı oyunla Yılın En Başarılı Çevirmeni seçildiği ödüllerde, "Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?", Yılın En Başarılı Yapımı olarak alkışlandı.
       Müge Gürman'ın "Küçük Bir İş İçin Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor" oyunuyla Yılın En Başarılı Yönetmeni, Nurettin Özkönü'nün "Atçalı Kel Mehmet" tasarımıyla Yılın En Başarılı Dekor Tasarımcısı, Duygu Türkekul'un "Hürrem Sultan" oyunundaki tasarımıyla Yılın Kostüm Tasarımcısı seçildiği ödüllerde, Metin Kalender En Başarılı Tiyatro Müziğine layık görüldü.
       Hülya Karakaş'ın "Şen Makas" ve Zerrin Sümer'in "Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü" oyununda En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü paylaştığı 22. Avni Dilligil Tiyatro Ödülleri'nde, Adnan Biricik "Urfaust" taki kompozisyonuyla Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu seçildi.


© 1999 Milliyet