14 Aralık 1999 Salı 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 ÇİZERLER
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 GAZETE PAZAR
 VİTRİN
 İNTER@KTİF
 21.YÜZYIL
 PAZAR SOHBETİ
 SAĞLIK HATTI
 VERGİ HATTI
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
 IN ENGLISH
HeLal Sertab

Sanatçının "Lal" şarkısı, dünya starlarıyla birlikte Sony Müzik'in 26 CD'lik milenyum setinde yer aldı

Birsen Altuntaş


yas05.jpg        Sony Müzik'in tüm dünyada satışa sunduğu 26 CD'lik bin yılın en büyük sanatçılarının ünlü şarkılarından oluşan milenyum setinde Türkiye'den yalnızca Sertab Erener'in "Lal" şarkısına yer verildi.
       Müzikseverler için de önemli bir kaynak olma niteliğini taşıyan "Soundtrack For A Century: Sony Music 100 Years" adlı milenyum setinde yer almaktan çok mutlu olduğunu söyleyen sanatçı şöyle konuştu:
       "Dünyanın en büyük starlarıyla aynı albümde yer almak ve bu albümle dünyanın pek çok yerinde dinlenecek olmak çok gurur verici. En büyük amacım yeni bin yılda yurtdışında daha çok tanınmak."
       Geçen hafta satışa sunulan 19. yüzyılın başından bugüne kadar dünya halkının dilinden düşmeyen 547 şarkının yer aldığı CD'lerde Erener'in dışında Frank Sinatra, Gloria Estefan, Barbra Streisand, Michael Jackson, Aerosmith, Bily Coel, Santana, Celine Dion, Doris Day, Ricky Martin gibi ünlü şarkıcıların eserleri yer aldı. Pop, caz, klasik, rock, folk gibi toplam 12 başlık altında toplanan şarkılar arasında 1890'da yapılan müzik kayıtları da bulunuyor.

© 1999 Milliyet