21 Şubat 2000 Pazartesi 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 ÇİZERLER
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 GAZETE PAZAR
 VİTRİN
 İNTER@KTİF
 21.YÜZYIL
 PAZAR SOHBETİ
 SAĞLIK HATTI
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
 IN ENGLISH
Yankı uğurlu geldi

Eurovision Şarkı Yarışması'nda bu yıl Türkiye'yi temsil edecek grup S.O.S.'un solisti Pınar Ayhan, "Birinciliğimizi bir ay önce doğan oğluma borçluyum" diyor

İpek Durkal


yas03.jpg        İsveç'te 13 Mayıs'ta yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi Pınar Ayhan ve Grup S.O.S. "Yorgunum Anla" adlı şarkılarıyla temsil edecek.
       Grubun solisti Pınar Ayhan, Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Daha önce müzikal anlamda pek çok ödülü bulunan Ayhan, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla ilişkiler Bölümü'nde yüksek lisans öğrencisi. Aynı zamanda bir petrol şirketinde genel müdür asistanlığı yapıyor.

Hayatları Eurovision

       Ayhan, "Yorgunum Anla" adlı şarkının bestecisi ve grubun vokali Sühan Ayhan ile evli. Plastik Cerrahi uzmanı Sühan Ayhan ile 1996'daki Eurovision Türkiye finallerinde tanışıp evlendiğini, bunun için Eurovision'un uğuruna inandığını söyleyen Ayhan, bir ay önce de anne olduğunu, yankı adını verdikleri oğlunun da kendilerine uğurlu geldiğini iddia ediyor.
       Grubun bir diğer elemanı Selim Öncel ise çocuk doktoru. Grupta klavye ve akordiyon çalıyor. Aynı zamanda vokal yapıyor. Grubun menajeri ve proje üreticisi İrem Selamoğlu ise, Avrupa Birliği Avrupa komisyonu Türkiye Temsilciliği Kültür ve Enformasyon Bölümü Asistanı. ODTÜ Siyaset Bilimi Kamu Yönetimi mezunu olan ve NTV Ankara Bürosu Spor sorumlusu olan Orkun Yazgan ile evli. Orkun Yazgan grubun söz yazarı ve bir diğer vokali.

'Favori değildik'

       Haftada bir gece sahneye çıkan grubun müzik tutkusu yıllara dayanıyor. Her biri amatör olarak başladıkları müzik yaşamlarını çeşitli yarışmalardan aldıkları ödüllerle perçinleyerek zamanla profesyonel hale getirmişler. Yaptıkları müziği vokal ağırlıklı olarak tanımlayan grup elemanları, MFÖ, Modern Folk Üçlüsü gibi gruplardan esinlendiklerini söylüyorlar.
       Daha önce de Eurovision'a pekçok kez katılan Pınar Ayhan ve Grup S.O.S. "Hep ikinci olduk. Bu kez ikinci olmayalım da ne olursak olalım demiştik. Hiçbir zaman hırs yapmadık. Biz bu heyecanı çok seviyoruz," diyorlar.
       Yarışmada favorilerinin Işın Karaca'nın seslendirdiği "Bir Kırık Sevda" adlı şarkı olduğunu da sözlerine ekleyen grup, yine kazanmalarının sürpriz olmadığını vurguluyor ve ekliyorlar: "Onlar gitse de aynı sevinci yaşardık."

© 2000 Milliyet