2 Nisan 2000 Pazar 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 ÇİZERLER
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 GAZETE PAZAR
 VİTRİN
 TEKNO CAFE
 PAZAR SOHBETİ
 SAĞLIK HATTI
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
 IN ENGLISH
2000 kraliçesi

Kanal D’nin yarışmasında milenyumun ilk güzelleri seçildi


yas00.jpg        Kanal D’nin düzenlediği “Miss Turkey 2000 Güzellik Yarışması" Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı. Mehmet Ali Erbil ve Berna Laçin’in sunduğu yarışmada kraliçe yine İzmir’den çıktı. İzmirli manken Yüksel Ak, rakiplerini geride bırakarak kraliçe seçildi. Kraliçeye tacını 99 Türkiye Güzeli Ayşe Hatun Önal taktı. Yarışmada Gamze Özçelik ikinci, Cansu Dere üçüncü, Hülya Karanlık dördüncü oldu. Aysun Doğru ise “Blendax Güzeli" seçildi.
       Milenyumun ilk kraliçesi “Uzun süre bu yarışma için çalıştım. Hakkımdı, kazandım" dedi. Birinci seçilen Ak, “Miss Worldöa (Dünya Güzellik Yarışması), ikinci güzel Gamze Özçelik, “Miss Universeöe (Kainat Güzellik Yarışması), üçüncü olan Cansu Dere, “Miss Europeöa (Avrupa Güzellik Yarışması) ve dördüncü seçilen Hülya Karanlık ise “Miss Internationalöda ülkemizi temsil etme hakkını kazandı. Dereceye giren güzeller; Toyota Yaris‘in yanı sıra; Rio, Miami, Bankong ve Paris’te birer haftalık tatil kazandı. “Blendax Güzeli" ise Blendax’tan 5 bin dolarlık hediye çeki aldı.
       Yarışmanın jüri üyeliğini ise Hanzade Doğan, Faruk Bayhan, Güneri Cıvaoğlu, Özcan Sandıkçıoğlu, Ertuğrul Özkök, Onur Erol, Nuri Soysal, Doğan Gönül, Filiz Akın Köksal, Zeynep Fadıllıoğlu, Mehmet Güleryüz, Oya Başar, Taylan Bilgel ve Oya Eczacıbaşı yaptı.

© 2000 Milliyet