10 Nisan 2000 Pazartesi 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 KENT HABERLERİ
 SAĞLIK
 ÇEVRE
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTEREKRAN
   RATİNG CANAVARI
   GÜNÜN FİLMLERİ
   TV'DE BUGÜN
 HAVA DURUMU
 GAZETE PAZAR
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
 IN ENGLISH
ekran1.jpg Aşk kapıyı çalınca

Bulutların Ötesi
22.00 TGRT DUYGUSAL
Orijinal Adı: "A Walk in the Clouds"
Oynayanlar: Keanu Reeves, Aitana Sanchez Gijon, Anthony Quinn, Gincarlo Giannini
Yönetmen: Alfonso Arau
Bu gece TV'de ilk kez yayımlanacak film, bir tür "sahte koca" öyküsü anlatıyor. Olayların 2. Dünya Savaşı'ndan hemen sonra başlaması da, konuya yeni açılımlar sağlıyor.
Paul Satton, 2. Dünya Savaşı bitince kendini boşlukta hisseder. Çünkü artık savaş yoktur ve yeni bir yaşam kurması gerekmektedir. Eve dönerken, hiç beklemediği bir teklifle karşılaşır. Victoria adlı hamile bir genç kadın "Benim eşim gibi davran, seni ailemle tanıştırayım" demektedir. Aslında genç kadının bir erkek arkadaşı vardır. Onun hamile kaldığını öğrenince, onu terketmiştir. Victoria da otoriter babasından çekinmektedir ve durumu kurtarmanın peşindedir. Sonunda Paul, bu ilginç teklifi kabul eder ve zor günler başlar.
Anne ve baba, bir anda kızlarının hem evlendiğini, hem de hamile olduğunu öğrenirler. Ancak ortada tuhaf bir durum vardır. Arada bir "nedir, ne oluyor?" demeye başlarlar, ama böyle durumlarda büyükbaba devreye girip, durumu kurtarır. Bu arada Paul de bu oyundan sıkılır ve uzaklara gitmeye karar verir, ama...
Konu ilgi çekici, final ise çok etkileyici. İspanyol sinemasında yıldız olan ve ilk kez bir Amerikan filminde oynayan Aitana Sanchez Gijon her sahneye asılıyor, her sahnede kendini Hollywood'a kabul ettirmeye çalışıyor.ekran2.jpg İçimizden birileri
Hafta içi hergün TRT 1'de "Biz Bize" adlı kuşak programının içinde
yayımlanan "Bizim Evin Halleri"nde tanıdık yüzler var
Ferhunde Hanım, Behzat Bey, Nermin, Nevzat, Fehmi, Bülent, Suzi, yani "Ferhunde Hanımlar", tiryakilerine "arşiv"den sesleniyor. Sevilen dizinin Ocak 1999'da sona ermesi ve yeni bölümler için bir anlaşma yapılmaması üzerine, senaryo yazarlarından Aynur K. Ulusoy, Sevda Erel, yönetmen Gülsen U. Erişdi ve program sorumlusu Mehmet Erişdi yeni bir proje için kolları sıvadılar.
"Bizim Evin Halleri" de tıpkı "Ferhunde Hanımlar" bir aile dizisi. Yapımda olaylar, genç yaşta emniyet mensubu eşini kaybetmiş, yaşlı bir kadın olan Nemide ve ailesinin çevresinde dönüyor.
Hafta içi her gün TRT 1'de sabah kuşağında yayımlanan "Biz Bize" adlı kuşak programında ekrana gelen "Bizim Evin Halleri", izleyiciden olumlu not aldı. Bunun üzerine TRT Genel Müdürü Yücel Yener, dizinin süresinin eylülden itibaren, 30 dakikaya çıkarılmasını ve akşam kuşağında yayımlanmasına karar verdi.
Tanıdık yüzler
"Bizim Evin Halleri"nde tanıdık yüzler rol alıyor. "Ferhunde Hanımlar"da canlandırdıkları karakterlerle hafızalara yerleşen Beyhan Saran (Ferhunde), Ayşenil Şamlioğlu (Meftune), Meral Niron (Şukufe), Şahap Sayılgan (Bülent), Hülya Gülşen Irmak (Müjgan), "Bizim Evin Halleri"nin kadrosunda da olan isimlerdan bir kaçı. Yönetmenliğini Tülay Eratalay, Tarık Alpagut ve Cafer Özgül'ün üstlendiği dizinin başrollerini şu oyuncular paylaşıyor: Beyhan Saran, Ayşenil Şamlıoğlu, Emel Göksu, nusret Çetinel, Pervin Ünalp, Sevinç Niş, Mehmet Atay, Meral Niron, Şahap Sayılgan, Hülya Gülşen Irmak, Meltem Keskin, Fadik Atasoy, Emine Altuğ, Fatma Öney, Mehmet Ulusoy, Leyla Okay, Hakan Salınmış, Burak demir, Hira Tekindor.ekran3.jpg Yarışmacılar da seyirciler de 'resmi'
"Polis Haftası" nedeniyle bu gece "Çarkıfelek"te polis memurları yarışacak. İçişleri Bakanı Tantan ise TRT 2'deki "Birebir"e katılarak, teşkilatı anlatacak
Mehmet Ali Erbil'in Özlem Yıldız ve sayfamız baskıya girdiğinde henüz belli olmayan "en yeni" hostesiyle birlikte sunacağı "Çarkıfelek", haftaya bir kutlama ile başlayacak. "Polis Haftası" nedeniyle programda yarışmacılar ve stüdyodaki seyirciler polis ve polis eşlerinden oluşturulacak.
Zaman zaman özel durumlarda bozulan "üç yarışmacı" kuralına bu akşam da uyulmayacak. Çarkı bir kadın ve bir erkek yarışmacıdan oluşan üç grubun çevirecek. Gruplar Şahin, Yunus ve normal polislerden oluşacak.
Mehmet Ali Erbil'in başarılı performansı, Erbil - Özlem Yıldız arasında yaşanan atışmalar, seyircilerin katılımıyla izleyiciyi yine keyifli bir "Çarkıfelek" bekliyor.
KANAL D / 20.35Yerli dizi bombardımanı
Pazartesi geceleri "yerli dizi bolluğu" yaşanıyor. "Üvey Baba"da Halil, sevgilisi Fidan'ın öldüğünü öğrenecek (STAR / 20.30). "Evimiz Olacak mı?"da Kamil ev sahibinin açtığı davayı kaybedecek ve ev aramaya koyulacak (TGRT / 20.30). "Deli Yürek"te Miroğlu zor durumda (SHOW / 20.45). "Aşk Hırsızı"nda ise Demet yıllardır görmediği annesini bulacak (STAR / 21.50).Anayasa değişikliği tartışmaları
Üç deneyimli gazeteci Sedat Ergin, Fikret Bila ve İsmet Berkan'ın Ankara kulislerini aktardıkları programda bu hafta "Anayasa değişikliği" tartışılacak. Yapımda, "Anayasa değişikliği oylamasında kimin nasıl oy kullandığı", "10. Cumhurbaşkanı'nın kim olacağı" gibi sorulara yanıt aranacak.
CNN TÜRK / 21.00Değişen değer yargılarımız
Leyla Tekül, bu haftadan itibaren pazartesi geceleri "Leyla Tekül Gecesi" ile karşınızda olacak. Programda yine konuklar olacak, yine şarkılar türküler söylenecek. Tekül'ün tiplemelerinin de yer alacağı programın ilkinde "değişen değer yargılarımız" ele alınacak. Yılmaz morgül ve Grup Gündoğarken'in konuk olacakları yapımda Pera Flamenko grubunun dansları da olacak.
STAR / 23.40

© 2000 Milliyet