19 Nisan 2000 Çarşamba 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
   SİNEMA
   KİTAP
   MÜZİK
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 KENT HABERLERİ
 SAĞLIK
 ÇEVRE
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 GAZETE PAZAR
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
Kısa... Kısa...

san08.jpg        Üç gitaristten oda müziği
       ALIŞILMADIK bir tarz olan “Gitar Oda Müziği" yapan Santa Caecilia Gitar Üçlüsü, yarın saat 19.30’da CRR’de sahne alacak. Üçlü, konserlerinde aranjmanlara ve ünlü bestecilerin kendileri için “yeniden düzenlediği" eserlere yer vermekte. Grubun repertuvarında yer alan tüm bestecilerin eserleri gitar için yeniden düzenlenmiş.

       Gül Erali Viyana’da
       SEVGİ teması üzerine oluşturduğu heykelleriyle tanınan seramik sanatçısı Gül Erali, 12 Mayıs’ta Viyana’daki seramik galerisi Galerie fürn Zeitgenössische Keramik’te yeni sergisini açıyor. Erali, 27 gün süreyle açık kalacak sergisinde yer alan çalışmalarında, simgesel anlatımlarla çocuk sevgisinden, tutkulara dek insani duyguları sorguluyor.

       7. İstanbul Türk Müziği Günleri
       Turkcell’in ana sponsorluğunda ve Gen Pa’nın yardımcı sponsorluğunda Kültür Bakanlığı’nın yanı sıra birçok kuruluşun katkılarıyla hazırlanan 7. İstanbul Türk Müziği Günleri, 4 Mayıs - 4 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında 9 topluluk, 23 sanatçı yer alacak ve bir ulusal sempozyum düzenlenecek.

       Saydam bursuna son katılımlar
       14 - 22 Ekİm tarihleri arasında düzenlenecek İstanbul Saydam Günleri kapsamında yer alan İstanbul Saydam Günleri Bursu’na katılım için son başvuru tarihi 1 Mayıs olarak belirlendi. Katılımcıların üniversite öğrencisi olduklarını belgelemeleri, katılım şartnamesindeki koşullara haiz olmaları ve gösterinin 1 Ağustos 2000 tarihine kadar sunuma hazır hale getirilmesi gerekiyor. Ayrıntılı bilgi için: Yücel Tunca: 0532 411 62 10

san081.jpg        ‘Giant Steps’ partisi
       MAVİ Jeans’in “Şehirler ve Müzikleri" kapsamlı konserleri “DJ Nights" ile devam ediyor. 21 ve 22 Nisan tarihlerinde New York’un ünlü DJ’leri DJ Jazzy Nice, DJ Chillfreezve Nappy G saat 22.30’da Babylon’da sahne alacak. 90’lı yılların başında “Giant Steps" adlı partileriyle acid jazz ve caz hip - hop gibi akımların doğuşuna öncülük eden DJ’ler yeni bir tarz oluşturdular.


© 2000 Milliyet