13 Mayıs 2000 Cumartesi 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 KENT HABERLERİ
 SAĞLIK
 ÇEVRE
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 GAZETE PAZAR
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 E-POSTA
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
Vejetaryenler buraya!

Dingin ortamıyla, Beyoğlu’na gelenlerin uğrak yeri olan Parsifal’de vejetaryanlar kadar etoburlar da keyifli anlar geçirecekler

Hicran Duran


vit20.jpg        Vejetaryenimiz çoktur da, vejetaryenlerimiz için özel restoranlarımız pek yoktur. Yemek kültürü denince akla ilk kebaplar, köfteler, kuzu tandırlar gelir. Et tüketimine bilinçli katkı sunmayı reddeden doğasever vejetaryenler, dışarıda sebze yemeği bulmakta hep zorlanır. Parsifal, vejetaryenler için doğru adres. Ahşabın hâkim olduğu dekoru, dingin ortamıyla, Beyoğlu’na gelenlerin uğrak yeri Parsifal, yorulmadan yemek yiyip bir şeyler içmek isteyen bilinçli bir topluluk tarafından tercih ediliyor.
       Vejetaryen mutfağının değişik örneklerinin sunulduğu Parsifal’de mevsimine göre her gün değişik bir çeşit bulmanız mümkün. Günün yemeği olarak sunulan yiyecekler mönüde bulunan diğer sebze yemeklerini tamamlıyor. Yemekten önce açlığınızı bastırmak için servis yapılan ballı mısır ekmeği ve tereyağını dikkatli yemezseniz, devamını getiremeden, yani midenizde başka bir şeye yer kalmadan masadan kalkmak zorunda kalabilirsiniz! En az yemekleri kadar, Özgür Savaş Demir’in özel arşivinden alınmış parçaların oluşturduğu müzik kasetleriyle de tanınan Parsifal’de, iyi bir yemeğin ancak iyi bir müzikle daha lezzetli hale gelebileceği biliniyor.
       Parsifal’de bir kişinin tatlı dahil 5 milyon liraya lokantadan çıkması olası. İçki alındığında ise bu fiyat 6 milyon lira civarına çıkıyor.
       11.00 - 23.00 saatleri arasında açık bulunan Parsifal’de yemeklerin yanı sıra çay ve kahve çeşitleri de servis ediliyor.Yolunuz Beyoğlu’na düşerse, Fitaş Sineması’nın çıkışı olan Kurabiye Sokak’ta, 13 numaralı kapıda, gülümseyen bir kedi amblemiyle karşılaşacaksınız.

       Adres: Kurabiye Sok. No: 13, Beyoğlu / Tel: 0212 245 25 88

Hımm! Drop

       Krep içerisinde yapılan Vejetaryen Drop için tavada, yumurta, süt ve un karıştırılarak ince bir hamur elde ediliyor. Krep adı verilen bu hamur, içine hafif ateşten geçirilmiş mevsim sebzeleri konularak fırınlanıyor ve müşteriye sunuluyor.


© 2000 Milliyet