19 Mayıs 2000 Cuma 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 KENT HABERLERİ
 SAĞLIK
 ÇEVRE
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTEREKRAN
   RATİNG CANAVARI
   GÜNÜN FİLMLERİ
   TV'DE BUGÜN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
ekran1.jpg Filmine kilitlendi

ABD turnesinden dönen Yılmaz Erdoğan, bugünlerde sadece film projesiyle ilgileniyor. Erdoğan, bu gece "Zaga"nın konuğu olacak


Diziydi, şiirdi, stand - up gösterileriydi derken; nihayet Yılmaz Erdoğan da bir sinema filmi çekmekte karar kıldı. Nam - ı diğer "Mükremin Abi", senaryosunu yazdığı bu "ilk film projesi" için, stand - up gösterilerine de ara veriyor.
Mayıs ayı başında, "Cebimde Kelimeler" adlı tek kişilik gösterisini sahnelemek için Amerika Birleşik Devletleri’ne giden Yılmaz Erdoğan; burada Chicago, Los Angeles ve New York’ta olmak üzere toplam üç kez sahne aldığını belirtiyor.


Stand-up’a ara verdi
Tüm gösterilerin verimli geçtiğini söyleyen Erdoğan; New York’taki "Mayıs Festivali" çerçevesinde 1800 izleyicinin karşısına çıktığını da vurguluyor. ABD’ye daha önce gezi amacıyla gittiğine değinen Erdoğan, ikinci gidişinden; yani "ilk Amerika turnesi"nden, memnun kalmış görünüyor.
Buna karşılık, ABD turnesi öncesi Güneydoğu illerinde de sahne alan Yılmaz Erdoğan, şu günlerde tüm çalışmalarını bir yana bırakıp, yeni film projesiyle uğraşma kararı aldı. Demet Akbağ ile başrolü oynadıkları "Bir Demet Tiyatro" ise zaten bir süre önce sonbahara kadar ekrana veda etmişti. Yılmaz Erdoğan şimdi, çekeceği ilk sinema filmine yoğunlaşırken, bir süre için "stand - up" gösterilerine de ara verecek.ekran2.jpg İstek üzerine seçme skeçler
Olacak O Kadar izleyicilerin bir kez daha izlemek istediği skeçlerle karşınızda. Kırca ve arkadaşları çarpıklıkları hicvediyorlar


Yıllardır bizi bize anlatan ve ülke gündeminden hiç kopmayan "Olacak O Kadar"da bu hafta, "Bakan Koltuğuna Oturtma", "Borsa" ve "Yangın" gibi parodiler yer alacak.


Düşün ve gül
Levent Kırca - Oya Başar ikilisinin bu bölümdeki ilginç skeçleri ise "Ağlak Düğün" ve "İş İnada Bindi" adlarıyla ekrana gelecek. "Ağlak Düğün"de, düğünlerin nasıl bir kördüğüm haline geldiği, "İş İnada Bindi"de ise kız istemeye giden bir ailenin başına gelenler, izleyiciyi hem düşündürüp hem güldürecek.
"Sarhoş" ve "Gazino Karakol" parodileri de, programın bildik çizgisinde, eğlenceli dakikalar yaşatacak.
KANAL D 21.45ekran3.jpg Erdoğan ile keyifli sohbet
Okan Bayülgen’in Zaga’daki bu geceki konuğu Yılmaz Erdoğan olacak. Deyim yerindeyse "ayağının tozuyla" Zaga’ya katılacak olan Yılmaz Erdoğan; Amerika turnesinden izlenimlerini aktarırken; Okan Bayülgen ve izleyicilerin sorularını yanıtlayacak. Erdoğan’ın film projesinden de söz edilecek programda, Zaga’nın kahramanları da yeni bölümleriyle ekrana gelecek.
KANAL D / 23.15ekran4.jpg Otel ve insanlar
Bir otel ve dört ayrı odada kalan müşterilerin öyküsü. Bağımsız sinemanın önemli yapıtlarından biri


Bir otel ve bu otelde dört ayrı odada kalan müşterilerin öyküsü... Her oda, ayrı bir dünya, her odada kalanlar farklı insanlar. Dertleri, sıkıntıları, yaşadıkları olaylar da farklı... "Dört Oda", bu farklılığın öyküsünü anlatıyor. Otel, öyküleri birleştiren bir etken ama yönetmenler bununla yetinmiyor, bir "bell boy", (üstelik beceriksiz) Ted, hem öyküleri, hem olayları birbirine bağlıyor.


Yıldızlar geçidi
TV’de ilk kez yayımlanacak bu film, "bağımsız sinema"nın önemli bir yapıtı... Dört öykü, dört yönetmen tarafından çekilmiş. Oyuncular arasında Antonio Banderas’tan Madonna’ya kadar ünlü yıldızlar var. (Belli ki burada bir "imece" durumu var, herkes adını - ününü falan bir yana bırakmış, bu ilginç filmde payı olsun istemiş.) Dört ayrı anlatıcının (yönetmenin) anlattığı, türleri farklı dört öykü. Bu fırsat kaçar mı?
KANAL E / 21.00

© 2000 Milliyet