8 Haziran 2000 Perşembe 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 KENT HABERLERİ
 SAĞLIK
 ÇEVRE
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
Ödül komedisi!

Yakın Doğu Üniversitesi'nden tartışmalı ödüller. Altıncı ayda, 2000'in ‘En İyileri’ seçildi. Öğrenciler, ‘Biz seçmedik’ dedi

NURDAN AKINER


mag04.jpg        Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University) 2. Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen 2. Video Müzik Ödülleri sahiplerini buldu.
       Üniversitenin kurucu rektörü Dr. Suat Ünsel ve KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın katıldığı ödül töreninde, İletişim Fakültesi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen sanatçılar, tartışmalı ödüllerine kavuştu.

       Biz seçmedik
       6 bin 500 öğrencininin çeşitli bölümlerde eğitim gördüğü üniversitenin 2. Video Müzik Ödülleri trajikomik tartışmaları beraberinde getirdi.
       Sanatçıları kim seçti sorusuna öğrencilerin yanıtı, "Bu sanatçıları biz seçmedik. İdare karar verdi, onlar da ödüllerini almaya geldi. Sanatçılar bizim beğenimizi yansıtmıyor" oldu.
       İlk ödüllerin, organizasyonu üstlenen ve sanatçıları KKTC'ye getiren İlke Ajans'ın sahipleri Tayyar Işıksaçan ve Hakan Solaker'e verilmesi öğrenciler arasında tartışılmaya başlandı.

       KKTC’ye gelene ödül
       Üniversitelilerden bir kısmı, ödüllerin yılın altıncı ayında verilmesinin dikkat çekici olduğunu söyledi. Öğrenciler, “Sanatçıların, hakettikleri için mi yoksa sadece KKTC'ye gelmeyi kabul ettikleri için mi ödül aldıkları anlaşılmadı" dedi.
       Sunuculuğunu Ece Erken'in üstlendiği törende Denktaş, esprileriyle herkesi kahkahaya boğdu. Fantezi dalında, En İyi Kadın Sanatçı seçilen Gülben Ergen, ödülünü Denktaş'ın elinden aldı. Ödül alan her sanatçıyı öpen Denktaş defalarca ayağa kalkmak zorunda kalınca ceketinin sol cebi, bu tempoya dayanamayıp yırtıldı.
       Öğrencilere "Rektörünüz bana ceket borçlu" diyen Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, istek üzerine Ergen'i tam beş kez öptü.

5 ayın en iyileri

       Çıkış yapanlar: Hilal Cebeci, Ciguli, Grup Aşka Özlem
       Pop: Yeşim Salkım, Ferda Anıl Yarkın
       Rock: Cansu Koç, Murat Kekilli
       Sanat Müziği: Safiye Soyman
       Halk Müziği: Nuray Hafiftaş, Kubat
       Arabesk - Fantezi: Gülben Ergen, İzzet Yıldızhan
       Grup: Grup Eylül


© 2000 Milliyet