1 Temmuz 2000 Cumartesi 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 SAĞLIK
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
Dağıldılar

Yonca Evcimik’in Çıtır Kızlar’ı ve Birkaç İyi Adam’ı, müziği bırakıp, eski işlerine döndü...

SEMRA KARDEŞOĞLU


mag01.jpg        Yonca Evcimik’in müzik dünyasına kazandırdığı iki ünlü gruptu Çıtır Kızlar ve Birkaç İyi Adam. Bir döneme imza atan Cici Kızlar’ı örnek aldıklarını söyleyen Çıtır Kızlar üç kızdan, Birkaç İyi Adam ise çoğu dansçı beş gençten oluşuyordu. Bu iki popüler grup, ilk single çalışmalarının ardından çıkardıkları ortak albümde aradıklarını bulamadı. Ardından hepsi ya kendine yeni bir iş edindi ya da eski işlerine döndü.
       Birkaç İyi Adam’dan Aytunç Bentürk, 15 yaşında başladığı dansı, para kazanacağı bir meslek haline getirdi. Uzun yıllar, ünlü sanatçıların arkasındaki dans gruplarında ve kliplerde yer alan Bentürk, halen 100’den fazla öğrencinin dans hocası. Çalıştığı aerobik salonuna ortak olan Bentürk, şöyle konuştu:
       “Bundan iki yıl önce kızlar bizi gördüklerinde çığlık atardı. Şimdi sadece ‘aaa’ diyorlar. ‘Gözden ırak olan gönülden de ırak olur’ lafını şimdi daha iyi anlıyorum."

       Lastik tamircisi
       Grubun dansçı üyesi Hakan İlban’ın yeni işi lastik bayiliği ve tamirciliği. Dokuz yaşında dansçı olarak sahneye çıkan İlban, şunları söyledi:
       “Kayınpederim lastik bayiliği yapıyordu, eşim Sibel İlban da ona yardım ediyordu. Evlenince işin bir ucundan ben de tutmaya başladım. Şimdi lastik satıyorum, gerektiğinde lastik tamiri de yapıyorum. Zaman zaman arkadaşlarım bunu espri konusu da yapıyor. Kimse lastikçilik yaptığıma inanmıyor."

       Sigortacılık yapıyor
       Grubun bir diğer üyesi Faruk Kurukaya, müziği bıraktıktan sonra, önce prodüksiyon işine girerek Çizmeli Kedi isimli şirket kurdu. Bu yıl Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans Bölümü’nden mezun olan Kurukaya, aynı bölümde eğitimini sürdüren grup üyelerinden Murat İnce ile bir dans grubu oluşturdu.
       Birkaç İyi Adam’dan Ogün Özkutlu, artık sigortacı.

       Konserleri özledim
mag011.jpg        Dört yıl önce kurulan Çıtır Kızlar grubunun üyeleri de eski işlerine döndü.
       Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Arp Bölümü mezunu Ebru Kıran, albümlerinde istediklerini bulamadıklarını belirterek şunları söyledi:
       “Sekiz yıldan bu yana aranjörlük yapıyorum. Piyano dersleri de veriyorum. İyi bir albüm çıkaracağımıza inanmadan yeni bir çalışma yapmayacağız. Büyük stad konserlerini çok özledim."

       O bir balerin
       Sekiz yaşında baleye başlayan ve birçok önemli gösteride yer alan Serap Türk ise şimdi mezun olduğu Sihirli Pabuçlar Bale Okulu’nda öğretmen.
       Birçok kolejde ve yuvada bale eğitimi veren Serap Türk, şöyle konuştu:
       “Baleden hiçbir zaman kopmadım. Popüler olduğumuz dönemde yoğunluktan baleye zaman ayıramıyordum. Şimdi haftanın beş günü bale öğretmenliği yapıyorum ve mutluyum. Bundan sonraki albüm son şansımız olacak."
       Çıtır Kızlar’dan Melda Gür ise grubun dağılmasıyla birlikte oyunculuk ve sunuculuğa başladı.© 2000 Milliyet