5 Temmuz 2000 Çarşamba 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 SAĞLIK
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 MİLLİYET 50. YIL
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
Avşar’la tanıştı hayatı değişti

Hande Yener:‘Tezgâhtarlık yaptığım günlerde Sezen Aksu’yla tanışmanın hayalini kuruyordum. Birgün mağazaya Hülya Avşar geldi ve düşlerimi gerçekleştirdi’

BİRSEN ALTUNTAŞ


mag01.jpg        DMC’den çıkardığı albümüyle büyük ilgi gören Hande Yener’in yaşamı külkedisi masallarını andırıyor. Liseyi bitirdikten sonra konservatuvar eğitimi almak istediğini ancak ailesinin karşı çıktığını söyleyen Yener, yaşam hikayesini şöyle anlattı:
       “Mağazalarda satış elemanlığı yapıyordum. Aldığım iş teklifiyle daha çok sosyete ve sanat dünyasının gittiği bir mağazada kat sorumlusu olarak çalışmaya başladım. Bir gün oraya Hülya Avşar geldi. Ben de o dönem Sezen Aksu’ya ulaşmaya çalışıyordum. Ama bağlantı kuramamıştım. Arkadaşlar bunu Hülya Avşar’a anlatınca bana önce şarkı söyletti ardından da ‘Sezen’i yarın arıyorum’ dedi. Randevu aldı, hayatım değişti. On gün sonra hem Sezen’in vokalisti hem de asistanı olarak işe başladım."

       Sezen Aksu’ya vokal
       İki yıl Sezen Aksu’nun vokalistliğini yapan Yener, sesini eğitmek için Erdem Siyavuşgil’den ders aldığını belirtti. Yedi yıl boyunca Türkiye’nin pek çok yerinde konser verdiğini ve yetiştiği için albüm yapma kararı aldığını vurgulayan şarkıcı, şunları söyledi:
       “Sezen’in yanından bar çalışmaları yüzünden ayrıldım. Kaset yapmak isteyince yine onun yanına gittim. Projeleri olduğu için iki yıl beklemem gerekiyordu. DMC’yi tavsiye etti, ‘Sen kasetini yap, ben gerekirse beste veririm’ dedi. Ardından Altan Çetin’le çalışmaya başladım. Kasetimde İzel - Çelik - Ercan’ın eski albümünden ‘Bitmesin Bu Rüya’ şarkısının yanı sıra bir de Hakan Altun’a ait bir şarkı var. Diğer bütün şarkılar Altan Çetin’in."

       Sevda taklitçi
       Aksu’nun kendisine iyi bir şarkıcı olabilmenin yanı sıra mütevazilik gibi özellikleri kazandırdığını söyleyen Yener, “Nilüfer’in vokalisti Sevda’nın yerinde olmak istemezdim. Çünkü taklit olarak çıktı. Benim de günlük konuşmam Sezen’e benziyor ama kendi tarzımı oluşturmanın peşindeyim" dedi.
       Klibinde barışmak isteyen sevgilisini reddeden bir kadını canlandıran şarkıcı, kendisinin de zor biri olduğuna dikkat çekti.
© 2000 Milliyet