26 Temmuz 2000 Çarşamba 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 SAĞLIK
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 RATİNG CANAVARI
 GÜNÜN FİLMLERİ
 TV'DE BUGÜN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 PAZAR SOHBETİ
 MİLLİYET 50. YIL
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
ekran1.jpg Kötü imajı siliniyor"Terminator 2" filminin ‘sıvı robot’u Robert Patrick, gelecek sezon "Gizli Dosyalar"da bir FBI ajanını oynayacak
Türkiye’de "Gizli Dosyalar" adıyla gösterilen "The X - Files" dizisinin kadrosuna Robert Patrick de katıldı. Patrick, "Terminator 2" filminde, ölmek bilmeyen ‘sıvı robot’ rolünü oynamıştı. Bugüne dek yaklaşık 50 yapımda rol alan 41 yaşındaki aktör, "Terminator 2"de Arnold Schwarzenegger’i yok etmeye çalışan "T1000" adlı "kötü" robot rolü dışında kariyerinde önemli bir başarı elde edemedi.
Robert Patrick’in diziye katılmasında en önemli etken "Gizli Dosyalar"ın Fox Mulder rolündeki başrol oyuncusu David Duchovny oldu. Duchovny geçen aylarda diziden ayrılacağını açıklamış, daha sonra gelecek sezon yayınlanacak 20 bölümden sadece onbirinde oynamayı kabul etmişti. İşte dizinin yapımcıları da Robert Patrick’i kadroya alarak bu açığı kapatmak istediler.
Bu kez ‘iyi adam’ olacak
"Gizli Dosyalar"ın "yaratıcısı" kabul edilen senarist Chris Carter, FBI ajanı Fox Mulder’i canlandıran David Duchovny’nin daha az rol almak istediği için "senaryo gereği yaratıklar tarafından kaçırılacağını" söyledi. Bu hafta çekimlerine başlanacak yeni bölümlerde Robert Patrick, Fox Mulder’i bulmakla görevlendirilen yeni bir FBI ajanını, diğer bir deyişle "iyi adam"ı oynayacak. Chris Carter, bu konuyla ilgili olarak da, "Robert Patrick’in diziye katılması Duchovny’nin yerine birini aradığımızı göstermez. Patrick’in farklı bir rolü var" dedi.
Buna karşılık dizinin diğer başrol oyuncusu Gillian Anderson’un bile dokuzuncu sezonuna giren "Gizli Dosyalar"da "kontratsız" çalıştığı düşünüldüğünde, Robert Patrick gibi oyunculara "alternatif" gözüyle bakıldığı da eleştirmenlerin yorumlarında dikkat çektikleri bir nokta.ekran2.jpg Çarşamba dizileri yine çok hareketli


Kanal D’nin peş peşe ekrana getireceği dizilerde macera ile komedi iç içe
Kanal D’de akşamın ilk dizisi "Eyvah Kızım Büyüdü"nün bu bölümünde, Ece ve Alpay’ın cep telefonları karışınca olaylar patlak verecek. Genç ikili, Sedat ile Berna’yı aynı sinemada buluşturmak için de planlar kuracak. EYVAH KIZIM BÜYÜDÜ
KANAL D / 20.35


Silahlar çekildi
Akşamın ikinci yerli dizisi "Fanatik"te, Kaan’la Alpay, İnci için kavgaya tutuşacaklar. Ağabeyinin baskısından bunalan İnci ise evden kaçacak. FANATİK
KANAL D / 21.45


Yakut aranıyor
Haftada bir yayınlanan "Polis Akademisi"nde bu hafta, rastlantı sonucu ele geçen bir yakut nedeniyle işler karışacak. Tabii hırsızlar da yakutu geri almak isteyecek ve olaylar hızlanacak.
POLİS AKADEMİSİ KANAL D / 22.45ekran3.jpg Ertem Eğilmez klasiği


Bir baba ve beş yetişkin kızının "evlilik" macerasını anlatan film, kalabalık kadrosuyla dikkat çekiyor
Bir marangozun beş kızı vardır. Birçok baba gibi o da, kızlarının bir gün gelip evleneceklerini düşünür. Üstelik kızların ikisi artık evlilik çağındadır. Her evlilik, yuvadan bir kuşun uçması, babanın alıştığı hayatta bazı şeylerin eksilmesi demektir. O bunları düşünürken, kızlardan biri evlenmeye karar verir. Sonra baba buna karşı çıkar, kız da "intihar" eder. Tabii son anda kurtarılır ve baba, mecburen "evet" der. Ondan sonra evlenmek isteyen her kız için formül hazırdır.


Filmin yıldızı Şener Şen
Ertem Eğilmez’in kalabalık kadrolu filmlerinden biri... Münir Özkul baba, Adile Naşit anne rolünde... Müjde Ar da intihara kalkışan ilk kız. Filme damgasını basan oyuncu ise kızlardan birine âşık olan pilot rolündeki Şener Şen... Büyük çıkışını "Hababam Sınıfı" filmlerinde beden eğitimi öğretmeni rolüyle yapan usta komedyen, filmde olağanüstü bir performans sergiliyor. Üstelik yayınına hayli ara verildi, bu gece bir kez daha gülerek, eğlenerek izlenebilir.


Gülen Gözler
Oynayanlar: Münir Özkul, Adile Naşit, Müjde Ar, Şener Şen, Mahmut Hekimoğlu
Yönetmen: Ertem Eğilmez
20.30 STAR / DUYGUSALekran4.jpg Güldüren isimler mizahı tartışıyor
Ünlü karikatürist Semih Balcıoğlu’nun hazırlayıp sunduğu "Semih Balcıoğlu’nun Çizmedikleri" programında, bu akşam iki ünlü konuk var. "Türk tiyatrosu ve mizahı"nı konu edinen bu akşamki bölüme, Kandemir Konduk ile Umur Bugay katılacak. TV izleyicilerini güldüren birçok yapımda bu ikilinin imzası var. Karikatürist Balcıoğlu ile bu iki ünlü yapımcının söyleşisi de Türkiye’de bugünün mizahına TV’ler ve tiyatro ekseninde bakacak.
SEMİH BALCIOĞLU’NUN ÇİZMEDİKLERİ TV8 / 21.00

© 2000 Milliyet