6 Ağustos 2000 Pazar 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 SAĞLIK
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 PAZAR SOHBETİ
 MİLLİYET 50. YIL
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
Popun yeni starı

Hande Yener, "Yalanın Batsın" şarkısıyla ünlü rakiplerine fark atıp, zirveye yerleşti

BİRSEN ALTUNTAŞ


mag02.jpg        Sözü ve müziği Altan Çetin’e ait "Yalanın Batsın" isimli şarkısıyla büyük bir çıkış yakalayan pop müziğin yeni yıldızı Hande Yener, başarısının herkesi şaşırttığını söyledi. Müzik piyasasında durgun bir dönemin yaşandığının altını çizen Yener, şöyle konuştu:
       "Aynı dönemde kaset çıkaran Sezen Aksu, Mustafa Sandal, Nalan’ın yanında yeni isim olarak kasetimin ilgi görmesi beni sevindirdi. Satışlar düşük olduğu için müzik şirketim DMC bile piyasaya fazla güvenmiyordu ama hepimizi şaşırtan bir gelişme oldu. Sonuçta iyi bir iş mutlaka karşılığını buluyor."
       Klibiyle de beğeni toplayan şarkısı ‘Yalanın Batsın’ın her yerde çalınıp dinlenmesinin sebebini "Herkesin yaşantısına çok uyuyor" diye yorumlayan Yener, konuşmasına şöyle devam etti:
       "Şarkımı, pop müzik dinleyenler kadar arabesk ve yabancı müzik dinleyenler de sevdi. Yalan, aldatılma, kandırılma gibi duyguları Altan Çetin hem söz hem de müzik olarak çok güzel dile getirdi. Uzun süredir böyle güzel bir şarkı çıkmadı. Benim yaşantıma da çok uyuyor. Sadece kadınların değil, kalbi kırık, küskün erkeklerin de şarkıyı sevdiğini görüyorum. Benim için en güzel şey, radyoların ve müzik kanallarının şarkıyı çalmasına rağmen yine de insanların kasetimi satın almaları. Orijinal bir iş yaptık, kolay tüketilen şeylerin peşinden gitmedik."

       İzel’den farklıyım
       Çok sayıda sahne teklifi aldığını anlatan şarkıcı, kendisini ünlü popçu İzel ile karşılaştırdıklarını vurgulayarak, "İkimizin de aranjörü Altan Çetin olduğu için bizim tarzlarımızı benzetenler oldu. Zaten toplum olarak yeni çıkan herkesi birilerine benzetmek gibi bir alışkanlığımız var. Ama ne fiziğimiz ne de sesimiz benziyor" dedi.
       Sahnede farklı bir kimliğe bürünmek yerine doğal olmayı tercih ettiğini belirten Yener’in en çok dinlediği sanatçılar İbrahim Tatlıses ile vokalistliğini de yaptığı Sezen Aksu.

       "Yalanın Batsın" MTV’de
       Yener, "Yalanın Batsın" şarkısının remiksiyle yurtdışına açılmayı da plandığını söyledi.
       Hande Yener, 17 Ağustos depremi sonrasında çekimi ünlü konukların katılımıyla İzmit Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen, Amerikan müzik kanalı MTV’de de yayınlanan Late Night Show’un konuğu oldu. Yener, ünlü müzik kanalı MTV’nin dünya çapında ümit gördüğü şarkıların kliplerine yer verdiği Wom isimli programında da klibinin gösterileceğini belirtti.© 2000 Milliyet