10 Ağustos 2000 Perşembe 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 SAĞLIK
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 PAZAR SOHBETİ
 MİLLİYET 50. YIL
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
İzel’le Çelik YENİDEN

Yıllar önce Ercan’la birlikte üçlü olarak sahneye çıkan şarkıcılar şimdi turne için bir araya geldi

İPEK DURKAL


mag1.jpg        90’lı yılların popüler grubu İzel - Çelik - Ercan üçlüsünden İzel ve Çelik, yeniden bir araya geldi. Dokuz yıl sonra yeniden buluşan şarkıcılar, birlikte çıkacakları turnede 30 konser verecek. İkili, turneye İzel’in doğum yeri olan Yalova’da verecekleri ücretsiz konserle başlayacak. Turne öncesi buluşan ikili, grup oldukları günleri özlediklerini belirterek, ortak bir paydada anlaşabilirlerse, “İzel - Çelik - Ercan" olarak yeniden albüm çıkartmayı planladıklarını söyledi.

       Artık iyi dostuz
       Grup dağıldığında genç olduklarını söyleyen Çelik, şöyle konuştu:
       “O zamanlar, birbirimize girme potansiyelimiz yüksekti, şimdi huylarımızı daha iyi tanıyoruz. İzel’le çalışmayı çok seviyorum."
       Aralarındaki sıkıntıları paylaşan, artık dost olduklarını vurgulayan ikilinin, birbirlerinden yana dertli oldukları ufak tefek konular da var. Çelik, İzel’in söz verdiği saatte, söz verdiği yerde olmamasından şikayetçiyken, İzel, Çelik’in aklına gelen her şeyi damdan düşer gibi söylemesinden yana dertli.

       Hande’nin yolu açık
       İzel, tahtına oturacağı iddia edilen Hande Yener ve söz yazarı - besteci Altan Çetin hakkında, şunları söyledi:
       “Hande Yener’in sesi ve şarkısı güzel, yolu açık olsun. Ama Altan Çetin’e kırgınım. O çok iyi bir besteci ve söz yazarı ama çok hassas. Ben de çok duygusalım. Altan’la yaptığım son albümden sonra katıldığım her programda ona teşekkür ettim. Spica’da sahne aldığım ilk gece heyecandan Altan’a teşekkür etmeyi unuttum. Altan da bu yüzden bana küstü. Aramızdaki bütün olay bu."

       Senaryolar basit
       Bu güne kadar pek çok film teklifi alan İzel, şunları söyledi:
       “Oyunculuk deneyimim yok ve bu tür bir çalışmanın gerçek oyunculara haksızlık olacağını düşünüyorum. İyi bir teklif gelirse, kadroda da beni yönlendirebilecek iyi oyuncular olursa düşünebilirim.öÇelik kendisine gelen senaryoların basitliğinden şikâyet ederek şöyle konuştu:
       “Bir sinema filminde oynamayı isterim ama müziklerini kendim yapmak koşuluyla. Bunun dışında ne İzel ne de ben tabii ki oyuncu değiliz ama iyi projelendirilmiş bir müzikalde ikimizin de başarılı olacağına inanıyorum."
© 2000 Milliyet