23 Eylül 2000 Cumartesi 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR



 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 SAĞLIK
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 PAZAR SOHBETİ
 MİLLİYET 50. YIL
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
Şimdi smaç zamanı

Voleybolda 2000 - 2001 sezonu bugün açılacak. Erkeklerde ve bayanlarda 16’şar takım şampiyonluk mücadelesi yapacak

Ragıp Tekin


       Türk voleybolunda 2000 - 2001 sezonu bugün açılıyor. Bayanlar 24, erkekler ise 31. yaşına basıyor.
       Netaş takımının maratondan çekildiği liglerde deprem nedeniyle sezona ara veren Bolu Gentaş bayan takımı ile küme düşen Bursaspor erkek takımı federasyon kararıyla lige tekrar dahil edildiler.
       Bu yıl toplam 329 Türk sporcu yanında 38 bayan, 17 erkek olmak üzere 55 yabancı voleybolcu liglerde forma giyecek. Rusya 23 temsilci ile ligimize yine en fazla sporcu gönderen ülke. Bu ülkeyi 14 voleybolcu ile Ukrayna izliyor. Maratonda 4’er Bulgar ve Letonyalı, 3 Azerbaycanlı, 2 Kazak, 1’er Leh, Alman, Çin, Gürcü ve İtalyan asıllı voleybolcu görev yapacak.
       Bu sezon Dünya’nın en değerli oyuncusu Rus Lioubov Chachkova Sokolova ve Rusya milli takımının eski antrenörü Mikhail Omelchenko, Eczacıbaşı’nda yer alacak.
       Türk voleybolunun en ünlü teknik direktörü Cengiz Göllü, Beşiktaş voleybol şubesinin erkek ve bayan takımlarına yön verecek.

       Kardeşler birlikte
       Sezonun ilginç olaylarına gelince; yılların şampiyonu Vakıfbank kardeş kulübü Güneş Sigorta ile birleşti. Ligde tek takımla kurumlarını temsil edecekler. Senelerdir Türkiye’de lig ile kupa şampiyonluklarına adını yazdıran Netaş yönetim hataları sonucu safdışı kaldı.
       Şampiyon takımlarımız ilk kez düzenlenecek Süper Kupa’da sınav verecek. Bayanlarda Eczacıbaşı, Vakıfbank Güneş Sigorta, erkeklerde Arçelik görücüye çıkacak. Avrupa Konfederasyon Kupası’nda Beşiktaş, Göztepe, Kocaelispor bayan, Galatasaray, Ziraat Bankası erkek takımları ile Top Team Cup’ta Erdemirspor Türkiye’yi temsil edecek.
       John F.Kennedy, “Kaybetmeyi göze alanlar her zaman en başarılı olanlardır" der. Bakalım bu sezon kimler başarılı olmak için kaybetmeyi göze alacaklar ?

       Başarının sırrı
       TÜRKİYE’NİN en yaygın branşlarından biri olma misyonunu sürdüren voleybolda liglerimiz yepyeni bir sezona daha kapılarını açıyor. Voleybolumuz şiddete kapalı yegane takım sporu olma özelliği ile bayanından erkeğine, yaşlısından gencine, uyum içinde paylaşarak başarmanın örneklerini bu mevsim de sunmaya devam edecek. 2000 - 2001 maratonunda çekişmeli lig maçları yaşanacak. Avrupa Süper Kupası, CEV Kupası ve Top Team Cup’un zorlu ama başarılı geçeceğine inanıyorum. Camiamıza, kulüplerimize, yönetici antrenör, hakem ve sporcularımıza başarılar diliyorum.

       Filede bugün
       İstanbul Burhan Felek Spor Salonu
       13.00: ENKA - Beşiktaş
       14.30: Enka - Beşiktaş (E)
       Ankara Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
       13.00: N.İnterfarma - Galatasaray
       14.30: Kolejliler - Galatasaray (E)
       16.00: Türk Telekom - Bursaspor (E)
       Bursa Atatürk Spor Salonu
       15.00: Bursaspor - V.Güneş Sigorta
       Kocaeli Atatürk Spor Salonu
       15.00: Kocaelispor - GENTAŞ
       İzmir Atatürk Spor Salonu
       13.00: Göztepe - Eczacıbaşı
       14.30: Karşıyaka - Kolejliler

       ECZACIBAŞI
       1- Deniz Hakyemez
       2- Elena Dörtkardeşler
       3- Emel Çelikpazı
       4- Özlem Özçelik
       5- Lioubov Chachkova
       6- Dilek Girpan
       7- Natalia Hanikoğlu
       8- Aylin Kartaytepe
       9- Burcu Hakyemez
       10- Seda Ulaş
       12- Çiğdem Can
       13- İrina İlthenko

       COACH: Mikhail Omelchenko
       Renkler: Lacivert - Beyaz

       VAKIFBANK - GÜNEŞ SİGORTA
       1- Olga Sevinç
       2- Yuliva Sivistina
       3- Oxana Kotolnikova
       4- Gamze Gülcan
       5- Aysun Kalkan
       6- Pelin Çelik
       7- Banu Semerciler
       8- Mesune Atılgan
       9- Burçin Aydın
       10- Necla Güçlü
       11- İryna Komissarova
       12- Pelin Yüce

       Coach: Vlademir Buzayev
       Renkler: Kırmızı - Beyaz - Sarı

       BEŞİKTAŞ
       1- Serpil Erdem
       2- Duygu Göyvan
       3- Didem Özdemir
       5- Natalia Vdovina
       6- Zeynep Çelikkan
       7- Victoria Sancak
       8- Aylin Özbeçetek
       9- Arzu Tapan
       10- Anna Plıgounova
       11- Demet Ağgedik
       12- Heval Alp
       14- Nisa Otlu

       Coach: Zafer Atay
       Renkler: Siyah - Beyaz

       GALATASARAY
       2- Handan Temiz
       3- Neslihan Keskin
       4- Zehra Yaman
       5- İzolda Şeker
       6- Nihal Özer
       7- Pınar Müezzinler
       8- Alevtina Tcherepanova
       9- Elçin Şenyurt
       10- Julia Malish
       11- Doga Hor
       12- Deniz Paşaoğlu
       13- Burcu Eleman

       Coach: Gökhan Edman
       Renkler: Sarı - Kırmızı

       KOCAELİ
       1- Didem Yurdakul
       2- Bahanur Uluçelebi
       3- Elena Pılotnıkova
       4- Yeliz Erdoğan
       6- Natali Kournossova
       7- Hülya Kaba
       8- Nilay Konar
       9- Berat Küçük
       10- Aysun Hanif
       11- Arzu Bozoğlu
       12- Nazlı Özyıldız
       17- Pınar Cankarpusat

       Coach: Reşat Yazıcıoğulları
       Renkler: Yeşil - Siyah

       YEŞİLYURT
       1- Pınar Akçora
       2- Filiz Bayram
       3- Müge Şakar
       4- Bahar Ekinci
       6- Esra Gümüş
       7- Neslihan Demir
       8- Ebru Algür
       10- Margarita Jakineviciute
       12- Pınar Şentürk
       13- Banu İnan
       14- İnnessa Sarsargsıan

       Coach: Adnan Kıztak
       Renkler: Sarı - Kırmızı - Lacivert

       ENKA
       1- Tuba Meto
       2- Irina Meyutara
       3- Hatice Korucu
       4- Vera Glovanova
       5- Esra Köksalan
       6- Selma Kaplan
       7- Elena Iourına
       8- Eda Şahin
       9- Çiğdem Kaplan
       10- Demet Dilmeç
       11- Ceyda Taluy
       12- Serra Borağan

       Coach: Deniz Esinduy
       Renkler: Mavi - Beyaz

       75.YIL
       1- Özlem Gümüş
       2- Tülin Altıntaş
       3- Betül Kanra
       4- Fulşen Yaran
       6- Rodostina Gradeva
       7- Hülya Cömerd
       8- Banu Koç
       9- Aslıhan Köyel
       10- Ayşen Bekman
       11- Janitza İlieva
       12- Bengü Efe
       14- Tuğçe Ateşsaçan

       Coach: Osman Uraner
       Renkler: Kırmızı - Beyaz

       GÖZTEPE
       1- Seçil Gülcan
       2- Berna Sezer
       3- Deniz Barut
       5- Olga Karslıoğlu
       6- Hazal Ezberci
       7- Alla Kravets
       8- Tercan Gürsoy
       9- Serap Tuncel
       10- Nuray Kılıç
       11- Fatma Ekmekçi
       12- Vildan Layiç

       Coach: Elif Bölükbaşı
       Renkler: Sarı - Kırmızı

       KARŞIYAKA
       1- Aslı Yılmaz
       2- Elif Ünlü
       3- Çiğdem Öztoprak
       4- Nilay Özdemir
       5- Tatyana Doğanyüz
       6- Vıta Mateshuk
       7- Elif Ağca
       8- Meltem Sümerkan
       9- Tuğba Toprak
       10- Sinem Akap
       11- Şükran Akar
       12- Xıno Feng Fırat

       Coach: Hüseyin Doğanyüz
       Renkler: Yeşil - Kırmızı

       NUMUNE İNTERFARMA
       1- Burcu Badat
       2- Serap Çalıkuşu
       3- Inna Tıtarenko
       4- Müjgan Keskin
       5- Esin Tüfekçi
       6- Aysun Evren
       7- Funda Bilgin
       8- Ceren Mengüç
       9- Açelya Cevher
       10- Özlem Badak
       11- Sanem Gökalp
       13- Sevtun Doğar

       Coach: Oktay Orkunoğlu
       Renkler: Mavi - Beyaz

       KVK KOLEJLİLER
       1- Nihan Sonaer
       2- Sanem Çağlayan
       3- Olcay Balaban
       4- Zeynep Aran
       5- Janette Pıezele
       6- Nihal Cantürk
       7- Gülcan Özyıldız
       8- Özge Pala
       9- Zeynep Gürkan
       10- Nihal İşçi
       11- Başak Ceran
       12- Tatjana Samodahova

       Coach: Yusuf Çavuşoğlu
       Renkler: Kırmızı - Lacivert

       İLLER BANKASI
       1- Nilgün Toprak
       2- Tatyana Şenel
       3- Hatice Akba
       4- Natalı Sergıenko
       5- Ayşe Özbay
       6- Duygu Sipahioğlu
       7- Sinem Hazır
       8- Zeycan Acar
       9- Tuğba Çakır
       10- Vassılevskaıa Svetlana
       11- Emel Öztürk
       14- Sevil Kuş

       Coach: Ali Oktay
       Renkler: Sarı - Mavi

       BURSASPOR
       1- Gülhan Cakcak
       2- Elif Alper
       3- Nihan Yeldan
       4- Dilek Fidancıoğlu
       5- Gülzade Demircan
       6- Ebru Işık
       8- Ebru Bayram
       9- Nazan Uzunbay
       10- Banu Telli
       11- Özlem Özdemir
       12- Seda Uslu
       13- Esin Taycı

       Coach: Emin İmen
       Renkler: Yeşil - Beyaz

       GENTAŞ
       1- Aylin İlhan
       2- Duygu Şifaver
       3- Ebru Akaras
       4- Nihal Sazlı
       5- Mine Demirdelen
       6- Eda Çetin
       7- Esin Arıkan
       8- Tatıana Bytchkolınova
       9- Irına Voltchkova

       Coach: Tayfun Pişiren
       Renkler: Mavi - Beyaz - Kırmızı

       DİCLE ÜNİVERSİTESİ SİMGESPOR
       1- Natalıya Kostyanyk
       2- Oksana Jefibova
       3- Eda Çetinkaya
       4- Nazan Öztürk
       5- Şule Kahraman
       6- Fulya Ünlü
       7- Yeşim Demirsoy
       8- Ebru Gün
       9- Seher Gündüz

       Coach: Zafer İpekçi
       Renkler: Sarı - Siyah

       ARÇELİK
       1- Mustafa Ramazanoğlu
       2- Orhan Cinoğlu
       3- Ahmet Toçoğlu
       4- Volkan Güç
       5- Soner Mezgitçi
       6- Barış Özdemir
       7- Gürsel Yeşiltaş
       9- Ivaylo Stefanov
       10- Gökhan Öner
       11- Erkan Toğan
       12- Nikolay İvanov
       13- Bülent Kandemir

       Coach:Işık Menküer
       Renkler: Kırmızı - Beyaz - Siyah

       GALATASARAY
       1- Darıusz Stanıcki
       2- Ömer Altuncu
       4- Cahit Özçelik
       7- Can Ayvazoğlu
       8- Payidar Demir
       10- Zafer Paşaoğlu
       11- Şevki Pehlivanoğlu
       12- Alexandre Klimkine
       14- Umut Çakır
       15- Hakan Fertlli
       17- Mehmet Şahin
       18- Ercan Türk

       Coach: Jesus Sawigne
       Renkler: Sarı - Kırmızı

       ERDEMİR
       1- Cengizhan Kartaltepe
       2- Vadım Khamontskikh
       3- Salih Yergin
       6- Barış Hamaz
       7- Sinan Tanık
       8- Andrei Voronkov
       9- Ali Peçen
       10- Yasin Sancak
       11- Rıdvan Üregül
       12- Mehmet Yılmaz
       15- Vefa Şimşek
       17- Hakan Akışık

       Coach: Matyas Garamvolgy
       Renkler: Kırmız - Siyah - Beyaz

       ZİRAAT BANKASI
       2- Hüseyin Koç
       3- Sevil Sporeli
       7- Dmitri Jeltoukha
       8- Fatih Ulusoy
       9- Mesut Nalçakan
       10- Tarık G.Şahin
       12- Tolga Altıntaş
       14- Andrei Bedulin
       15- Aykut Lale

       Coach: Şükrü Çobanoğlu
       Renkler: Yeşil - Beyaz

       FENERBAHÇE
       1- Burak Yavuz
       2- Cenk Erdoğan
       3- Serdar Hopalı
       4- Vıctor Ceplıtis
       5- Özcan Oslu
       6- Eıda Eıvıs
       7- Bora Beyzade
       9- Birkan Ülkütaşır
       10- Mehmet Başyolcu
       11- Uğur Ülkü
       12- Ali Ylımaz

       Coach: İsmail Vuran
       Renkler: Sarı - Lacivert

       İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
       1- Ediz Lik
       2- Taner Ateş
       3- Alexandr Solayıd
       4- Ergün Bilmez
       5- Gökhan Öztürk
       6- Emre Toktamış
       7- Nikolai Kourakine
       8- Erdem Sonat
       10- Fazıl Demirci
       11- Soner Erol
       12- Aytaç Kılıç
       13- Hasan Körfez

       Coach: Nedim Özbey
       Renkler: Turuncu - Lacivert

       MARMARA KOLEJİ
       1- Fethi Çetinkaya
       2- Ahmet Karaca
       3- Kaan Yılmaz
       4- Mustafa Ünal
       5- Serhat Tokel
       6- Ulaş Kıyak
       7- Murat Şenel
       8- Selçuk Aktaş
       9- Ömer Kurtay
       10- Kerem Pekünlü
       11- Alper Aydın
       12- Yura Melnichuk

       Coach: Ertan Albayrak
       Renkler: Bordo - Gri

       ENKA
       1- Mehmet Yücel
       2- Uğur Önal
       3- Cihan Temiz
       4- Onur Sözel
       5- Türker Öpçün
       6- Yasin Başçılar
       7- Tayfun Suülker
       8- Barış Akın
       9- Kaan Yıdıran
       10- Meftun Eren
       11- Armando Cosentino
       12- Mehmet Cosun

       Coach: Metin Ahlatçı
       Renkler: Mavi - Beyaz

       BEŞİKTAŞ
       1- Barış Köksal
       2- Burçin Kundak
       3- Orhan İşçil
       4- Yavuz Soysevinç
       6- Hakan Kafalı
       8- Ömercan Çiftçioğlu
       10- Uğur Öcal
       11- Aykut Özak
       12- Muhittin Şahin
       13- Şeref Tekin
       15- Hasan Özkan
       16- Nasip Bayer

       Coach: Aziz Kalaoğlu
       Renkler: Siyah - Beyaz

       SSK
       3- Serhat Erdoğan
       6- Yalçın Akyeli
       7- Taylan Topaloğlu
       8- Fatih Uzuner
       9- Oleg Mushenko
       10- Fatih Işıldar
       11- Çağlar Dayı
       12- Ömer Laçin
       13- Mustafa Alkan
       14- Silvia Schultze
       17- Ender Kıdıoğlu
       18- Ali Emirsoy

       Coach: Bahadır Aksoy
       Renkler: Mavi - Beyaz - Siyah

       EMLAKBANK
       1- Çağlar Turun
       2- Burhan Canbolat
       3- Yahya Tanta
       4- Erkan Sporeli
       6- Dmtytro Derevyanchenko
       7- Mesut Berberoğlu
       8- Veli Koçak
       10- Nuri Şahin
       11- Engin Yılmaz
       12- Aykut Yüce
       17- Semih Çıtak

       Coach: Mustafa Çayır
       Renkler: Kırmızı - Mavi - Yeşil

       ÇANKAYA BELEDİYESİ
       1- Erdal Kaya
       2- Erdinç Demir
       3- Serkan Demir
       4- Burgaç Döğüşçü
       5- Orkun Şenkal
       6- Selçuk Keskin
       7- Mustafa Kırıcı
       8- Cem Kurtar
       9- Levent Kaplan
       10- Sedat Arslan
       11- Vefa yılmaz
       12- Niyazi Durmaz

       Coach: Orhan Yavuz
       Renkler: Beyaz - Yeşil - Siyah

       TÜRK TELEKOM
       1- Turan Köy
       2- İhsan Palaz
       3- Mahir Saylan
       4- Alper Yaman
       5- Sabit Atay
       6- Hasan Kahrman
       7- Taner Kaya
       8- İhsan Uludağ
       9- Barış Bayhan
       10- Mehmet Yeşilyemiş

       Coach: Mehmet Şekeryapan
       Renkler: Lacivert - Mavi - Beyaz

       HALKBANKASI
       1- Serdar Semerci
       2- Serhat Gündoğar
       3- Faruk Timur
       4- Ümit Hızal
       5- Kamil Söz
       6- Kadir Arslan
       8- Sarp Baturalp
       10- Hakan Kurtuluş
       11- Alper Güllü
       12- Özgür Yıldırım

       Coach: Ümit Hızal
       Renkler Mavi - Beyaz

       KOLEJLİLER
       1- Ataç Aköz
       2- Ahmet Kavas
       3- Ali Bener
       4- M.Naci Mengüç
       5- Emrah Uygur
       6- Burak Çukurca
       7- Fırat Yavuz
       8- Bülent Ütün
       9- Mehmet Kuranoğlu
       10- Bora Yeşilyurt

       Coach: Osman Çarkçı
       Renkler: Kırmızı - Lacivert

       BURSASPOR
       1- Ersin Turgut
       2- Ufuk Çetinavcı
       3- Yavuz Türegün
       4- Aşkın Gökçen
       5- Özer Özger
       6- Caner Demirci
       7- Erdal Karadeniz
       8- Hakan Ünsün
       9- Serdar Şentürk
       10- Ender Edincik
       11- Bahadır Güçlüyıldız
       12- Hakan Poyraz

       Coach: Seçkin Yılmaz
       Renkler: Yeşil - Beyaz


© 2000 Milliyet