10 Kasım 2000 Cuma 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 SAĞLIK
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 PAZAR SOHBETİ
 MİLLİYET 50. YIL
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
O babaanneme âsıktı

Ailesinin Beyaz’ı çok sevdiğini söyleyen Pars: “Bilinenin aksine o, her gördüğüne asılmıyor..."

NURDAN AKINER


mag02.jpg        Ünlü şovmen Beyaz’la aşk yaşayan Kıbrıs’ın tescilli güzellerinden İnci Pars, “Beyaz bana değil, babaanneme aşıktı" dedi. Beyaz’la ortak bir tanıdık aracılığıyla göklerde tanıştığını söyleyen Pars, şöyle konuştu:
       “Kıbrıs’tan İstanbul’a dönüyorduk. Çok güzel bir raslantı oldu. İlişkimiz altı ay sürdü ama bitmesi gerekiyordu. Zaten benimle çıkmıyordu, babaannemle çıkıyordu. Benden çok babaanneme aşıktı. Çünkü ailem onu, o da ailemi çok sevmişti. İyi aile terbiyesi almış bir insan. Söylendiğinin aksine her gördüğüne asılan bir adam değil. Benim yanımdayken hiçbir kıza bakışını hissetmedim. Bana karşı öyle bir saygısızlığı olmadı."
       1998’de yapılan yarışmada Kıbrıs’ın güzellik kraliçesi unvanını kazanan Pars, 21 yaşında. Bir süre önce İstanbul’a gelerek, hayallerini burada gerçekleştirmeye çalışan Pars, KKTC’de en fazla dedikodusu yapılan kraliçe unvanına da sahip.
       Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio’da halen oyunculuk eğitimi alan İnci Pars, iki yıl önce güzellik yarışmasına girdiğinde tacın kendisinin olacağından emin olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
       “Çok inandım ve aldım. Üstelik Kıbrıs’tan güzel kız çıkmaz diyenler vardı. Bunu da herkese ispatladım. Yaptığım hiçbir şeyden utanmam. Çok açığımdır. İşte bu nedenle de dedikodusu en çok yapılan Kıbrıs güzeliyim. KKTC’de güzellik kraliçelerinin bir tane erkek arkadaşı vardır ve sonunda onunla evlenir. Ailem her zaman bana geleceğini görmediğin bir yerde durmamasını bil der. Bu nedenle mutsuz olacağım bir birlikteliği sürdürmüyorum."
       Şu an en büyük hedefinin oyuncu olmak olduğunu söyleyen Pars, “Biliyorum... Bir gün doğru yerde, doğru kişi yeteneğimi fark edecek" dedi.

       Estetik yaptırırım
       İlk oyunculuk deneyimini 17 yaşında kamera karşısına geçtiği, yönetmenliğini Yılmaz Atadeniz’in üstlendiği “Yaz Aşkımöla yaşayan İnci Pars, filmde Meral Konrad’ın gazeteci kızını canlandırdı. Ailesinin Julia Roberts’a benzettiği kraliçe, estetiğe gerektiğinde karşı olmadığını belirterek kendini hem fiziksel hem de kültürel anlamda geliştirmeye devam ettiğini söyledi. Kıbrıslılar’ın şivesiyle de konuşan Pars, bundan örnekler sunarak sözlerini şöyle sürdürdü:
       “Sakın yanlış anlamayın ben yöresel konuşmayı aşağılamıyorum ama eğer konuşmamı düzeltmezsem bu oyunculuk kapılarını açmayabilir. Ama oyuncu olduktan sonra bu avantaj olur."

       Kıbrıs huzurevi oldu
       Kendini Kıbrıs’ta dünyaya geldiği için çok şanslı bulan İnci Pars, bunu şu sözlerle ifade etti:
       “Kıbrıs’ta sevgi ortamı içinde güzel ve dengeli büyüdüm. Evim, arabam, kredi kartım yok ama mutlu olmayı biliyorum. Bunu aileme borçluyum."
       Boğaziçi Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü öğrencisi olan Kıbrıslı kraliçe, kaydını oyunculuk sevgisi nedeniyle dondurmuş.
       Ona göre Kıbrıs bir turizm cenneti ama hak ettiği ilgiyi görmüyor. Kıbrıs’ta iyi turizm yapılabileceğini söyleyen Pars, sözlerini şöyle noktaladı:
       “Ama buna kanunlar elverişli değil. Turizm Bakanlığı da yapılması gerekenleri yerine getirmeyi bırak turizme adeta köstek. Buranın bir Bodrum olması gerekirken 24.00’ten sonra ses yasağı var, müzik yok. Kıbrıs’ı huzurevine çevirdiler. Barış olursa parası olan insanlar gelip yatırım yapmaktan korkmayacak ve KKTC bir turizm cenneti olacak. Ama barış için daha uzun zaman var."© 2000 Milliyet