22 Aralık 2000 Cuma
BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SANAT  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  TEKNOLOJİ  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  ENTELLEKTÜEL B.  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
 
 
KGB'den şarkılar...

     CENK BAŞLAMIŞ Moskova

     James Bond filmlerinde olduğu gibi gerçek hayatta da Batı’nın sırlarının peşine düşen, yaşamlarını sık sık tehlikeye atan, tanınmamak için kılıktan kılığa giren Rus ajanları, seslerini deşifre etme pahasına albüm doldurdu.
     Rus gizli servisi KGB’ye bağlı olan Dış İstihbarat Örgütü (SVR), önceki gün kutladığı 80. kuruluş yıldönümü anısına ajanlarına şarkı söyletti. Büyük bölümünü ajanların bestelediği ve söylediği şarkılardan oluşan CD ve kaset, "Onların zor görevine casusluk diyorlar" adını taşıyor.
     SVR sözcüsü Boris Labusov, albümde yer alan 22 şarkının hepsinin sanat değeri taşıdığını ve ajanların defalarca prova yaptıktan sonra stüdyoya girdiğini açıkladı.
     Gizli servisin çıkardığı albümde bulunan şarkıların tamamı casusluk ve yurtseverlikle ilgili. Zaten, ilk şarkı da, "Casusun hedefi" adını taşıyor. Diğer şarkılar arasında, "Görevi Tamamlamak", Arkadaşın Göreve Gidiyor" ve "Umut" gibi adlar taşıyor.
     
Kapaktaki ajan
     Albümdeki şarkılardan birisini söyleyen ünlü şarkıcı ve parlamenter İosif Kobzon ise ajanlara, "Elimde tüfekle ülkeler dolaştım. Senden ayrı düşmenin hüznünü yaşadım" diye sesleniyor. Kapağında takım elbiseli bir ajanın yer aldığı albümdeki şarkıları besteleyen ve söyleyen casusların adları da açıklanmış.
     Tabuları yıksa da gizlilik ilkesine bağlı kalmaya devam eden SVR, CD ve kasetleri sadece örgüt içinde dağıtmış. Sözcü Labusov, "Bu özel bir albüm, müzikseverlere yönelik değil" dedi.
     


 DÜNYA


No Mr. President!
Rumlar mahkum oldu
Oğul Mitterrand silah kaçakçısıymış
KGB'den şarkılar...
Dünya turu


 SAYFA BAŞI 

© 2000 Milliyet