05 Nisan 2001 Perşembe


BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
 
 
Derman Bey, İnanır’ı ödülden etti!..

Altın Portakal’da Onur Ödülü’ne layık görülen Kadir İnanır, "Dizimin çekimlerini bırakamam" diyerek törene katılmayınca ödülü iptal edildi

     MEHMET BÜYÜKARI-DHA

     ANTALYA Altın Portakal Kültür ve Sanat Vakfı, Kadir İnanır’a verilen Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü iptal etti. İptal kararına gerekçe olarak, İnanır’ın, ‘Dermanbey’in çekimleriyle meşgul olduğunu söyleyerek ödül törenine gelmemesi gösterildi. Ekimde düzenlenen festivalde Yaşam Boyu Onur Ödülleri’ne, Filiz Akın, Ekrem Bora, Zülfü Livaneli, Orhan Günşıray, Sümer Tilmaç ve Orhan Aksoy da layık görüldü. İnanır, dışında herkes Antalya’daydı.
     ALTIN Portakal Kültür ve Sanat Vakfı Müdürü Mehmet Balcı da, festival tarihinde ilk kez bir ödülün iptal edildiğini belirterek şöyle konuştu: "Bu bir onur ödülüdür. Engelinin hayati bir önemi yok. İnanır, Türk sinemasına 37 yıldır destek veren Altın Portakal için çekimlerine 1 gün ara verebilirdi, vermedi. Biz de ödülü iptal ettik." İnanır ise törene gitmeme nedenini şöyle açıkladı: "Koskoca ekip çalışıyor. Bunu bırakıp ödül almaya gidemezdim. Bu nedenle yardımcımı gönderdim."
     


 MAGAZİN


Derman Bey, İnanır’ı ödülden etti!..
Eğlence hayatına Cim-Bom dopingi
O bir Çernobil güzeli!
Jodie Foster yine hamile
Nükhet bedelini ödediği yılları şarkı yaptı


 SAYFA BAŞI 

© 2001 Milliyet