11 Ağustos 2002 Pazar


BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  KÜLTÜR & SANAT  
·  SERİ İLAN  

 
Megadeth son kez çalıyor

Megadeth birkaç ay önce dağıldı. Ama tamamı canlı kayıtlardan oluşan ilk albümü iki CD’lik "Rude Awakening" şimdi piyasada

     Gitar tanrısı" Dave Mustaine bu yılın başında kolunu incittikten sonra Megadeth’ten ayrılacağını açıkladı. Bunun üzerine grubun kalan elemanları Al Pitrelli (gitar), Jimmy De Grasso (davul) ve muhteşem Dave Ellefson (bas) da doğru bir karar vererek grubu dağıttılar. Şartlar böyle olunca bu hafta çıkan "Rude Awakening" adlı çift albüm büyük önem kazanıyor. Zira koskoca Megadeth’in kariyeri boyunca çıkardığı, yalnızca konser kayıtlarından oluşan tek albümü. Yani son kez ihtişamlarını gösteriyorlar.
     İki ABD konserinde kaydedilen parçaların yer aldığı "Rude Awakening" bir thrash fanatiği için cevher gibi. Oturup "In My Darkest Hour"u, "Hangar 18"i, "Tornado of Souls"u, "Symphony of Destruction"ı, "Peace Sells..."i ve tabii ki "Holy Wars"u canlı dinlerken Mustaine ve arkadaşlarının ne kadar önemli müzisyenler olduklarını tekrar anlıyorsunuz. Mustaine gibi hem iyi bir gitarist hem de iyi vokalist az bulunur thrash dünyasında. Albümdeki kadroda Dave Ellefson da var ki, o da rock camiasının değeri bilinememiş basçılarındandır. Ben şahsen her zaman grubun Mustaine, Marty Friedman, Dave Ellefson ve Nick Menza’lı kadrosunu yani 1990-1998 dönemini severim. Ama bu albüm de eski günleri hatırlatıp yeterince sarsıyor. Bu arada gitarist Al Pitrelli, Megadeth dağılınca yine bir efsanevi gruba, eski grubu Savatage’a döndü. Biliyor muydunuz?
      CUMARTESİ


Eğlencenin tarihi yazıldı
Gece yarısına kadar açık nöbetçi kuaför
Türk Hıristiyanlarının ruhani lideri alaturka ilahi besteledi
Özgür Kız’dan çok Bridget Jones’a yakınım
Dinamit patlayacak
"Rock’ın geleceği"
Megadeth son kez çalıyor
Amigolar geri geliyor
Ne var, ne yok?
"Seviyeli bir beraberlik"
Aşk olmayınca nabız değişmez
Dilimizde tam 98.861 sözcük var


 SAYFA BAŞI 

© 2002 Milliyet