11 Ağustos 2002 Pazar


BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  KÜLTÜR & SANAT  
·  SERİ İLAN  

 
Dağda yönetici kampı

Aladağ’da açılan ‘Mountrain’ dağ kampında, yöneticilere ve şirket takımlarına, iş’ten önce doğa ile başa çıkma öğretiliyor

     EVRİM ERGİN / DERYA AKKAYA

     Bolu Aladağ’da açılan Türkiye’nin ilk profesyonel dağ kampı ‘Mountrain’, şirketlerin profesyonel yöneticilerine, CEO’lara özel kamplar düzenleyecek. Şirket sahibi Ömer Tümay, "Özel programlar uygulayarak yönetici adaylarının önce dağın zor koşulları ile yüzleşmelerini sağlayacağız. Böylece yöneticiliğin güçlüklerine hazırlayacağız" dedi.
     Toplam üç yüz dönüm ağaçlık orman arazisi üzerinde dört mevsim servis verecek olan Mountrain Anakampı yaklaşık 100 kişilik kapasiteye sahip. 12 kişilik profesyonel eğitmenler eşliğinde her türlü dağcılık, navigasyon (yön bulma), orienteering (harita ile yer bulma), kaya tırmanışı, kano eğitimi, kampçılık, dağ bisikleti, kış kampçılığı, kayak, trekking, tur kayağı, hedikle yapılan kar yürüyüşü, survival (doğa şartlarında yaşamı sürdürme) ve takım çalışmaları bulunuyor.
     Tümay, alışılmışın dışında hareket imkanı sunan şartlar altında herkesin kendinden birşeyler katarak tüm takımı ileriye taşıyacak planlama ve uygulama yapma yeteneği kazanmalarını hedeflediklerini söyledi.
     
     Yöneticiye rapor veriyorlar
     Bu eğitimlerden geçen yönetici adaylarının özgüvenlerini kazanmış, tuttuğunu koparan insanlar haline geldiklerini belirten Tümay, kişileri gruplara dahil ederek takım ruhu yarattıklarını belirtti.
     Tümay, kampa katılanlar hakkında şirket yöneticilerine istek üzerine bir takım özel raporlar da hazırladıklarını belirtti. Tümay bu sayede gizli kalmış yetenekleri ya da hırsı yüzünden hata yapan kişileri de keşfedebildiklerini söyledi.
     
     
 SAYFA BAŞI 

© 2002 Milliyet