11 Ağustos 2002 Pazar


BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  KÜLTÜR & SANAT  
·  SERİ İLAN  

 
Süper modellerden kurulu ilk pop grubu: Models

Dört Fransız modelden oluşan Models adlı pop grubu yeni "Fame" yorumuyla Fransa listelerinde fırtına gibi esiyor. Bu ilk single’ları 300 bin sattı. İlk albümünü de yeni çıkaran topluluk Türkiye’de keşfedildi bile. Eylülün ilk haftası İstanbul’dalar

     Fransız müzik kanalı MCM’i izleme fırsatı olanlar Models’ı mutlaka görmüştür. Çünkü Irene Cara’nın ünlü şarkısı "Fame"i yeniden söyledikleri ilk single’ı bu kanalın en çok gösterdiği video kliplerden.
     Klibi görünce zaten sezeceksiniz. Fransız müzik grubu Models; Anca, Kewe ve Irene adında üç profesyonel mankenden kurulu. Yıllardır eskimeyen "Fame" adlı şarkı birbirinden üç süper model tarafından yeniden söylenince bir kez daha gündeme geldi ve Fransa’daki hemen tüm dergi, gazete ve televizyonların hazırladığı listelerde ilk 10’a -bazılarında ilk üçe- girdi. İlk sırayı kaptıkları listeler bile var. Single yalnızca Fransa’da 300 bin sattı.
     Anca Radici, Kewe Mar ve Irene Genis bir müzik grubu kurana dek pek çok defilede bir araya gelmiş, yakın dostlar. Ortak isteklerinin şarkı söylemek olduğunu keşfettiklerinde Models’ı kurduklarını söylüyorlar. Ama doğrusunu isterseniz prodüktörlerin para makinesi olan birer proje olarak kuruldukları için sık sık eleştirilen "boy bandölerden çok daha büyük bir "proje grubu" gibi gözüküyorlar.
     
Reina’da üç konser...
     Yalnızca kuruluş hikayelerine bakıp müziklerini dinleyince bunu anlamak zor değil. Bakın şu hikayeye... Models’ın ilk single’ı büyük satış rakamları yakalayıp listelere girince Fransa’nın önemli müzik kanallarından M6, dans müziği radyosu Fun Radio ve dünyada en çok tanınan Fransız dergisi VSD bir araya gelerek ulusal bir yarışma açtı. Amaç grubun ikinci single’ı "Ding A Dong"u birlikte seslendireceği dördüncü bir üye seçmek. Büyük ilgi gören bu yarışma sonunda gruba Mary adında dördüncü bir üye alındı. Tabii bu yarışma sonunda daha önce düşünmeyenlerin bile aklına bile "grup üyelerinin seslerinin yeterince iyi olmadığı" geldi. "Ding A Dong" da büyük başarı kazandı. Ve bunun üzerine yapımcılar Models’a bir albüm yaptı.
     Grubun ilk albümünde altısı "cover" (yorum), altısı yeni, toplam 12 parça var. Yeniden yorumladıkları arasında neler olduğuna inanamayacaksınız: Frank Valli’nin sesinden üne kavuşan "Can’t Take My Eyes Off You" ve daha da inanılmazı ünlü hard rock ve heavy metal grubu AC / DC’nin "Highway To Hell"i...
     "The Album" adını taşıyan ilk albümleri Türkiye’de yeni çıktı. Ve çıkar çıkmaz da birileri onları keşfetti. Zira Models, 2-3 ve 4 Eylül’de İstanbul’da olacak. Radyo 5’in davetlisi olarak gelecek grup Reina’da konser verecek.
     
Kim bu modeller?
     Anca Radici
     5 Mayıs 1977 Romanya doğumlu Anca, 1999’da L’Agence de Mannequins için çalışan bir manken avcısı tarafından keşfedildi. Paris’e yerleşti. Christian Dior’dan Givenchy’ye Chantal Thomass’dan Christian Lacroix’ya ünlü markalarla çalıştı. Pek çok dergiye kapak oldu. Başarısını cesaretine ve güçlü karakterine bağlıyor. 1.79 boyunda. Ölçüleri: 88-61-90.
     
     Kewe Mar
     6 Ekim 1977 Dakar, Senegal doğumlu. Üniversitede edebiyat okurken moda dünyasının başkenti Paris’e geldi. L’Oreal, Courreges, Krizia, Thierry Mugler ve Yves Saint Laurent’nın kampanyalarında yer aldı. Mükemmeliyetçiliği, sakinliği ve doğallığıyla tanınıyor. 1.79 boyundaki mankenin ölçüleri: 85-60-90.
     
     Irene Genis
     Grubun en genci olan Irene 21 Şubat 1979 İspanya doğumlu. Boyuna ve sıra dışı fiziğine rağmen çok geç keşfedildi. Mankenlik kariyeri de Fransız filolojisi okumak üzere üniversiteye girdiğinde başladı. Modellikte başarılı olunca okulu bıraktı. 1999’da L’Agence de Mannequins’e girdi. Elle, Marie Claire gibi ünlü dergilere, Hermes ve Gaultier gibi markalara modellik yaptı. Dikkat çekmeyi sevdiğini söylüyor. Mankenlikteki başarısının sırrı da buymuş! 1.80 boyunda. Ölçüleri: 85-61-90.
      PAZAR


"Tatil bitince sahtekar dünyaya geri dönüyorum"
Atlantik’i sörfle geçecek
‘Telefonlar kilitlenir sandım 15-20 kişi aradı’
"Erkekler kendini mesih sanıyor"
Süper modellerden kurulu ilk pop grubu: Models
"İtalyan çardağı"nda bol lezzet seçeneği
Şarapta Türk-Fransız sentezi
Aşk mektupları
Bodrum’da sanat da var
Lezzetli etin gürültüden uzak adresi
Kapalıçarşı’da "Abdulla"
Mucizelere inanın
Avrupa yolunda (1)
"Yararlı olma" sanatı
Ajda Pekkan’ın muhteşem konseri ve şaşırtıcı şarkı arası sözleri
Karanlıkta üç ışık
"Zekeriyaköy’ün papağanı"nı kim çaldı?
Keçi başkanı hadım ettiler


 SAYFA BAŞI 

© 2002 Milliyet