Sık Kullanılanlara Ekle   Açılış Sayfası Yap   İletişim 19 Ekim 2004 / Salı  
Bugünkü Milliyet Gazetesi      Business      Otomobil      Cumartesi      Pazar      Ege      Vitrin  
   
 » Detaylı Arama

  SON DAKİKA
  ANA SAYFA
  YAZARLAR
  SİYASET
  EKONOMİ
  FİNANS
  DÜNYA
  SPOR
  GÜNCEL
  YAŞAM
  MAGAZİN
  ASTROLOJİ
  TEKNOLOJİ
  HAVA DURUMU
  OMBUDSMAN
  ÇİZERLER
Haber İndeksi Arşiv Haberci Üyelik
TMSF arsa sattı, yine kendisi aldı

Uzanlar'ın borçlarına karşılık TMSF tarafından haczedilen Telsim arsasını, yine TMSF bünyesinde olan Bayındırbank, açık artırmada 23 trilyon liraya satın aldı

LUBE AYAR İstanbul

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzanlar'ın borçlarına karşılık haczettiği Esentepe'deki arsayı, açık artırma yöntemiyle 23 trilyon lira karşılığında yönetimini ve denetimini kendilerinin yürüttüğü Bayındırbank'a sattı. Ayşegül Uzan'ın Yeniköy'deki villasına ise alıcı çıkmadı.
TMSF dün Zincirlikuyu'daki satış mahallinde gerçekleştirdiği açık artırmada Telsim Telekomünikasyon A.Ş.'den haczedilen Esentepe'deki arsayı ve Ayşegül Uzan'ın halen ikamet ettiği Yeniköy'deki villayı açık artırmaya çıkardı.
Şişli Büyükdere Caddesi üzerinde bulunan 14 bin 991 metrekare yüzölçümlü arsanın satışına, bir trilyon lira peşin teminat yatıran üç şirket ile bir kişi katıldı.

Yalıyı geçti
18 trilyon muhammen bedelli arsanın satışı sırasında Arkas Holding ve Bayındırbank arasında çekişme yaşandı. Eski sahibi Kamuran Çörtük'ün usulsüz işlemleri nedeniyle yönetimi ve denetimi TMSF'ye geçen Bayındırbank, açık artırmayı 23 trilyon liraya çıkararak arsanın yeni sahibi oldu.
Bayındırbank'ın Genel Müdürü Ömer Kalav ve Genel Müdür Vekili Halil Ersoy, satıştan sonra yaptıkları açıklamada, "Yan arsadaki TMSF binası da Bayırbank'a ait. Arsayı ve binayı birlikte değerlendirmeyi düşünüyoruz" dediler.
23 trilyona satılan arsanın hemen yanında TMSF binası, arkasında Zincirlikuyu Mezarlığı, yakın çevresinde ise Tatlıcı Towers, Şişli Belediyesi, Denizbank Genel Müdürlük Binası, Maya Plaza ile biraz ilerisinde Metrocity yer alıyor. Arsanın üzerine konumlu 7 adet saç kaplı depo, 1 adet saç kaplı stüdyo binası, 1 adet saç kaplı prefabrik bina ve 1 adet baz istasyonu bulunuyor.
TMSF bu satışla 22.2 trilyon liraya Haluk Dinçer'in aldığı Erol Aksoy'un Tahsin Bey Yalısı'nın satış rekorunu da kırmış oldu.


EKONOMİ
Bütçede devrim
Euro üç ay önce piyasaya çıkmıştı
Doğu, Öger'in kataloğuna girdi
Eşi çalışmayana daha yüksek zam
TMSF arsa sattı, yine kendisi aldı
'Katrilyonluk işlemlerin kaydı yok'
Akaryakıta yüzde 5 oranında zam yapıldı
Van'da petrol aramasına başlandı
Köy Hizmetleri ve Arsa Ofisi kalkıyor
İşçi ücretine fon garantisi
Yabancı yatırımcıya ucuz arazi teşviki


Meral TAMER
Giyimde deflasyon, taksitte enflasyon!
Mudo mağazalarının sahibi Mustafa Taviloğlu, ...
Güngör URAS
Sosyal güvenliğe 26.5 katrilyon TL
Eskiden, "Devletin parası savunmaya gidiyor. ...
Serpil YILMAZ
Ruhani zengin iftar sofrası
Ramazan'ın ilk pazar günü iftar daveti vermey...


 2003 yılında ekonomide neler oldu

© 2004 Milliyet