11:1010 Kasım 2006 / Cuma 


İnternet Mahir BBC'de: Ben de kendi filmimi yapmak istiyorum

      Kazak gazeteci Borat tiplemesinin kendisini kötü tanıttığını belirten internet mahir bu yüzden kendi filmini yapmak istediğini belirtti.
      Amerika ve İngiltere’de önce skeçleri oldukça ses getiren, ardından da filmi gişede ciddi bir başarı elde eden Borat karakteri, 1999 yılında bir anda internet yıldızı olan Mahir Çağrı’yı tekrar dünya gündemine taşıdı.
      Yabancı basında Borat tiplemesinin Mahir’in bir kopyası olduğu yönünde haberler çıkmasının ardından Mahir de bu yönde açıklamalar yapmaya başladı. Son olarak Mahir, BBC’de yayınlanan haberinde, insanların kendisini Borat gibi görmesinden rahatsız olduğunu söyledi.
     
     “BORAT’I İZLEYEN BENİM İÇİN NE DÜŞÜNÜR?"
      Borat’ın filmine atıfta bulunan Mahir, filmde Kazak karakterin çıplak güreştiğini ve Yahudi karşıtı şakalar yaptığını hatırlattı. Mahir, “Eğer bunu görürseniz benim hakkımda ne düşünürsünüz? Mahir kötü bir komedyen, Mahir bir homoseksüel, Mahir Yahudiler hakkında kötü sözler söyleyebilir? Bu çok kötüö diye konuştu.
     
     “YARGI YOLUNA GİDEBİLİRİM"
      Dünya basının da Borat’ın kendini kopyaladığını yazdığını söyleyen Mahir, “Gerçek Mahir" adında bir film yapmak istediğini kaydetti.
      Mahir, kendisinin kopyası olduğunu savunduğu Borat karakteri için gerekirse yasal işlem başlatabileceğini de söyledi.(ANKA)
     
Yorum yaz
Bu habere ilk yorumu yazan siz olun