11:3012 Ocak 2007 / Cuma 


Bir maçta 16 gol atan futbolcu Guinnes Rekorlar Kitabı yolunda...

      Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı Mavikent beldesindeki Mavikent Belediyesispor Kulübü'nün yöneticileri, geçen hafta oynanan ve 29-1 sona eren Korkuteli İdman Yurdu maçında 16 gol birden atan Murat Doğan'ın başarısının Guinnes Rekorlar Kitabı'na geçmesi için çalışma başlattılar.
      Mavikent Belediyespor Kulübü yöneticilerin Şinasi Abacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya 1. Amatör Küme Batı Grubunda mücadele eden Mavikent Belediyespor'un geçen hafta Elmalı'da oynanan Korkuteli İdman Yurdu maçını 29-1 kazandığını ve bu maçta futbolcuları Murat Doğan'ın 16 gol attığını kaydetti. Bunun bir rekor olduğunu düşündüklerini kaydeden Abacı, yaptıkları araştırmada, 2001 yılında Avusturyalı Tomson'un bir maçta 13 gol atarak Guinnes Rekorlar Kitabına girdiğini öğrendiklerini belirtti. Bunun üzerine çalışma başlattıklarını kaydeden Şinasi Abacı, kitabı yayınlayan kuruluşun yetkilileriyle temasa geçeceklerini bildirdi.
      24 yaşında olan ve 10 yıldır futbol oynayan Mavikent Belediyespor'un forvet oyuncusu Murat Doğan ise, bir maçta 16 gol atmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi. Daha önceki rekorun 13 gol olduğunu öğrendiğinde heyecanın daha da artığını dile getiren Doğan, ''Daha önce bir maçta en fazla 5 gol atmıştım. Bu defa 16 gol atarak Avusturyalı Tomson'u geçtim'' diye konuştu.
     
Yorumlar(1)Yorum yaz
Olabilir...
Ama eger kabul edilirse, yarin bunun birkac kati goller atanlar cikabilir. . .