Sık Kullanılanlara Ekle  Açılış Sayfası Yap  Sitene Ekle  İletişim    Kurumsal 10 Şubat 2007 / Cumartesi  
   Milliyet Online    Blog    Emlak    Arabam    İnsan Kaynakları    Cumartesi    Pazar    Ege    Seri İlanlar    Mobil 
   
 » Detaylı Arama

  SON DAKİKA
  ANA SAYFA
  YAZARLAR
  SİYASET
  EKONOMİ
  FİNANS
  DÜNYA
  SPOR
  GÜNCEL
  YAŞAM
  MAGAZİN
  ASTROLOJİ
  HAVA DURUMU
  OMBUDSMAN
  ÇİZERLER
  Sağlık
  Bilim ve Teknoloji
  Kültür ve Sanat
  Eğitim
  TV Rehberi
  Tatil
  Otomobil
Haber İndeksi Arşiv Haberci Üyelik Bülten
Kuvayı Milliye'den tabancalı yemin

Kuvayi Milliye Derneği Antalya Şubesi'nin açılışından bir gün önce yöneticiler, masa üzerindeki Türk bayrağı, flama, Kuran, karanfil ve üç tabancaya el koyarak yemin etti

SAFFET YENİGÜN Antalya DHA

Kuvayı Milliye Derneği yöneticilerinin, geçen aralık ayında Antalya şubesinin açılışı öncesi Türk bayrağı, Kuranıkerim, silah ve karanfil üzerine ellerini koyarak yemin ettikleri ortaya çıktı.
Emekli Albay Mehmet Fikri Karadağ'ın kurduğu derneğin yöneticilerinin, Antalya şubesinin 16 Aralık 2006 tarihindeki açılışından bir gün önce silah üzerine yaptıkları yemin dün Yenişafak gazetesinin manşetine de yansıdı. Kemer'deki yerel Gözcü gazetesi muhabirinin görüntülediği ve bir restoranda yapılan yemin törenine Karadağ, Antalya Şube Başkanı Levent Kaya, il yöneticileri, ilçe ve beldelere atanan başkanlar katıldı.'Vatan tehlikede'
Karadağ yaptığı konuşmada, vatanın bütünlüğünün ve milletin bölünmezliğinin tehlikede olduğunu, Kurtuluş Savaşı sırasında ülkenin içinde bulunduğu tehlikenin şu anda bin mislinin var olduğunu, polisin kendini koruyamaz duruma düşürüldüğünü söyledi.
Karadağ'ın, Şube Başkanı Kaya'ya Kuvayı Milliye flamasını teslim etmesiyle başlayan törende daha sonra göreve atananların yemin etmesine geçildi. Karadağ başkanlığında yapılan yemin töreninde, masa üzerine Türk bayrağı, dernek flaması, Kuranıkerim, karanfil ve 3 tabanca konuldu. Daha sonra, eller masadaki bayrağın ve silahların üzerine konulup Kuvayı Milliye yemini edildi.

'İstihbarat izledi'
Antalya Şubesi Başkanı Kaya, yemin töreniyle ilgili olarak şunları söyledi: "İl teşkilatlarının açılışlarında silahlı yemin ediliyor. İlçe ve belde teşkilatlarında bu uygulama yok. Geceyi istihbarat görevlileri de izledi."
Kaya, davetliler arasında subay veya üst düzey emniyet personeli bulunmadığını söyledi.
Karadağ, şubenin açılışında yaptığı konuşmada da Müslüman ve Türk egemenliğindeki bir Türkiye için mücadele ettiklerini belirterek, "Türk askerine ve polisine kurşun sıkan hainleri ininde boğmak, laf üretmek değil, düşmanlarımızı kendi silahlarıyla vuracak projeler geliştirmek için yola çıktık" dedi.

İşte Kuvayı Milliye yemini

"Kutsal Kuran'ımız, bayrağımız ve silahlarımız üzerine! Türk anadan, Türk babadan doğmuş, soyunda dönme olmayan Türk oğlu Türküm ben. Kuvayı Milliye'nin üyesi olmaktan sonsuz gurur duyuyorum. Üzerime aldığım tarihi sorumluluğunun bilincindeyim. Türk milletini dünyanın efendisi yapmak uğrunda, her türlü ahval ve şerait içerisinde dahi milletimin huzur ve refahı, devletimin ebediyen bekası ve yükselmesi yolunda yılmadan çalışacağıma, Türk vatanını ve Türklük camiasının şan ve şerefini korumayı canımdan aziz bilip icabında vatan, cumhuriyet ve bayrak uğrunda seve seve canımı feda edeceğime, namus ve şerefim üzerine ant içerim. Ne mutlu Türküm diyene."

GÜNCEL
Kuvayı Milliye'den tabancalı yemin
Karantina genişliyor
Sigarada vahim tablo
Hayal: MİT'çiyle tanıştım
Savcı, 'Hayal tahliye edilemez' demiş ama...
Deprem korkusu hastanelik etti
2. kasetteki samimiyet
'Cenazedeki o kelimeleri kulağıma Tanrı fısıldadı'
'Makina' kızlar için çalışacak
Eylemde görüntülenmiş
Hasankeyf için geçici kurtuluş
'Muhtaca yardım ederim'
TEKZİP


Melih AŞIK
Karışık konular
Bugüne dek hiçbir cinayet ve sonrasında olup ...
Can Dündar
2 liralık hayatlar
Günlerdir 2 demir lirayı elimde çevirip duru...
Hasan PULUR
Sucuklu, pastırmalı, yumurtalı devlet!
BİR "derin devlet" lafıdır gidiyor.
Çetin ALTAN
Rüya gibi bir kış gecesi, Ankara'da...
1964'te, yani 42 yıl önce yazdığım "7. Köpek"...

© 2006 Milliyet