10:2005 Mart 2007 / Pazartesi 


Atatürk'e hakaret videosu yeniden yayında...

      Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik hakaretler içeren video geçtiğimiz hafta yayından kaldırıldığı YouTube'da yeniden yayına alındı

Ender TÜRKKAN/İZMİR, (DHA)

"Stavreatos" nickli bir Yunanlının yolladığı video geçtiğimiz hafta Türk halkının yoğun tepkisi üzerine kaldırılmış ve Yunanlı kullanıcının üyeliğine son verilmişti. Ancak "Stavraetos212007" nicki ile siteye yeniden giriş yapan Yunanlı aynı videonun daha da yoğun hakaret içeren şeklini yeniden yayına aldı.
      İnternetteki video paylaşım sitesi YouTube, büyük bir rezilliğe aracılık ediyor. Siteye Yunanlı bir fanatiğin ismi olduğu sanılan ‘Stavraetos’ koduyla eklenen videoda, Atatürk'e ve Türk milletine küfürler ediliyor. Animasyon yoluyla, fotoğrafına ruj ve allık sürülen Atatürk'ün ağzından çok çirkin sözlere yer veriliyor.
      İngilizce video, ‘Merhaba ben Kemal’ diye başlıyor, devamında Atatürk'ün animasyon görüntüsüyle ağır sözler yer alıyor. 3 Mart Cumartesi gününün ilk saatlerinde yayına konulan 33 saniyelik görüntü, binlerce tepkiye karşın yayından kaldırılmıyor.
      Daha önce ABD Başkanı Bush ile ilgili çok basit ve sıradan bir animasyona sansür uygulayan, ünlü futbolcu Ronaldo'nun eski eşi Daniella Cicarelli'nin görüntülerini de dava üzerine yayından kaldıran YouTube, bir milleti ve onun liderini aşağılayan görüntüleri yayınlamaktan kaçınmadı.
      Sitenin iletişim adresi olan ‘www.youtube.com/contact’a videonun yayından kaldırılması için İngilizce istekte bulundu. YouTube yöneticileri, bu çağrılara kayıtsız kalıp, videoyu yayından kaldırmadı. Binlerce kişi YouTube'a şu metnin İngilizce'sini gönderdi:

“Yayınlamakta olduğunuz bu videolar Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'e ağır hakaret ve küfürler içermektedir. Ayrıca Türk milleti ciddi bir şekilde aşağılamaktadır. Bu nedenle sizi kınıyor ve videoların bir an evvel yayından kaldırılmasını istiyoruz.''
     
     METNİN İNGİLİZCESİ

      “YouTube administrators, The videos you have been still broadcasting contain contemptuous and insulting claims about Mustafa Kemal Ataturk the founder of the Turkish Republic. Also, Turkish nation has been seriously insulted in this still broadcasting video. Because of these reasons, We do condemn you and ask you to stop broadcasting these videos as soon as possible.''

      •  Tepki mesajınızı YouTube yöneticilerinin şu mail adresine iletin...
     
Yorumlar (73)

Oysa .atamız herşeye rağmen onların bayrağını çiğnememiştır.

FİTNECİ ŞEYTAN. . . . . . . . . BÖYLELERİ YAŞADIKCA DUNYADA DÜZEN OLMAZ. . . . . . . .

[19:36 - 1970/hayalet]   yazarın tüm yorumları


Küstahlar

ATATÜRK Avrupalıların sömürü düzeninin önünde set oldu dolayısıyla içlerinde kuyruk acısı var.

[13:40 - Yasar SARIÇIÇEK]   yazarın tüm yorumları