02 Eylül 2007 / Pazar - 11:10

Çıplak denize giren kıza polis engel oldu

      Lokman DAĞ/İZMİR, (DHA)

İZMİR Konak, Göztepe Semti'nde üniversite öğrencisi 25 yaşındaki bir genç kız, üzerindeki kıyafetlerini çıkararak çırılçıplak denize girdi. Doğum gününü kutlamak için soyunup denize girdiğini söyleyen genç kız, polis ekipleri tarafından ikna edilerek denizden çıkarıldı.
      Ege Üniversitesi öğrencisi D.Ö doğum gününü, arkadaşı G.D.O. ile birlikte Mustafa Kemal Sahil Bulvarı Vali Konağı karşısındaki deniz kenarında kutladı. Bir süre alkol aldıkları belirtilen kızlardan D.Ö. üzerindeki kıyafetleri çıkararak çırılçıplak denize girdi. Çevredeki vatandaşlar genç kızın canına kıymak istediğini düşünerek durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen deniz polisi ve asayiş polis ekipleri genç kızın denizde yüzdüğünü gördü. Daha sonra polisler tarafından ikna edilen genç kız, kıyıya kadar geldi. Polislerle bir süre tartışan D.Ö. elbiselerini giymemekte direndi. Yaşanan tartışmanın ardından genç kız ikna edilerek elbiselerini giydi. Arkadaşı ise, üzerindeki tişörtü çıkararak giymesi için D. Ö.'ye verdi.
     
     POLİSLERLE TARTIŞTI, KARAKOLA GÖTÜRÜLDÜ

      Polislerin neden çırılçıplak denize girdin sorusuna genç kız, “Siz üstünüzdeki elbiseler olmadan insan değil misiniz? Bir insanın elbiselerin çıkarması bu kadar mı sorun olur? Siz normal düşünemiyorsunuz. Ben özgürüm'' cevabını verdi. Doğum gününü kutlamak için soyunup denize girdiğini söyleyen genç kız, arkadaşı ile birlikte ekip otosuyla Güzelyalı Polis Karakolu’na götürülerek hakkında, ‘çevreyi rahatsız ettiği’ gerekçesiyle tutanak tutuldu. Genç kız daha sonra nöbetçi savcının talimatıyla polisler tarafından ekip otosuyla evine gönderildi. Bu sırada basın mensuplarına tehtitler savurken yanındaki arkadaşı ise parmak işareti yaptı.
     
     
Yorumlar (52)

"çıldırdınız mı, yoksa çılgın türklerdenmisiniz

Bu kadar sapıklığın-tecavüzcünün kol gezdiği ükede, çırıl-çıplak denize girmenin, anlamı olamaz. . . Çıldırdınız mı, yoksa, çılgın türklerdenmisiniz?

[17:08 - ybahçelioglu]   yazarın tüm yorumları


Gençlerimize

toplum içimde uyulması gereken bir takım kurallar olduğunu yeni baştan anlatmak gerekiyor galiba.

[16:24 - lale gökdag]   yazarın tüm yorumları © Copyright 2007 Milliyet.