Ekonomi
31.07.2014 - 02:30 | Son Güncelleme: 31.07.2014-2:30

3D Evliya Çelebi Oscar’ın peşinde

Lidyana.com’un sahiplerinden Hakan Baş ve iş ortağı Alper Afşin Özdemir, çektikleri üç boyutlu animasyon filmi ‘Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu’ ile 1 milyon izleyici hedefliyor

Sitene Ekle

Eylem Türk

Filmin içinde sürpiz ve dünyaca ünlü isimlerin görüntüleri de var. Bunlardan birisi de Arjantinli ünlü futbolcu Messi...
3 milyon dolara mal olan filmin ekim ayında vizyona girmesi bekleniyor. Türk Hava Yolları, Turkcell ve LC Waikiki’nin sponsor olduğu film, Türkiye’nin ilk 3 boyutlu animasyon filmi olacak.

‘Oscar hedefi’
Türk animasyon sektörü için önemli bir adım attıklarını belirten Hakan Baş, “Sadece Türkiye’de değil, Dünya’da da çok ses getireceğine ve başarılı olacağına inancımız tam. Her sektörün 2023 hedefi var. Bizimkisi ise bu alanda Türkiye’ye ‘Oscar’ ödülü getirmek” diye konuştu. Baş, Evliya Çelebi’yi bir seri olarak devam ettirmeyi planladıklarını kaydetti.

 

‘2015 başında yatırım almayı planlıyoruz’
e-ticaret sektörünün büyüdüğünü söyleyen Hakan Baş, “2015 başında Lidyana.com’a yatırım almayı planlıyoruz. 2016 sonunda karlılık planımız var. Şu anda hedeflerimizin önünde gidiyoruz” dedi.
Şu anda 1.5 milyon üyeye ulaştıklarını kaydeden Baş, “Günlük 80 bin ziyaretçimiz var. Sepet ortalamamız ise 240 TL” dedi.

 

‘Üç yıl çalıştık’
Filmin üzerinde yaklaşık üç yıldır çalıştıklarını belirten Alper Afşin Özdemir ise, “Haluk Bilginer’in Evliya Çelebi’yi seslendirdiği film 17. Yüzyıldan günümüze uzanan hikayeye sahip” dedi.
Evliya Çelebi’nin üzerine maddi manevi çok ciddi yatırım yaptıkları bir film olduğunu anlatan Özdemir, “Biz Evliya Çelebi ile Türk Animasyon sektörüne ciddi bir yol açtığımıza inanıyoruz. Animasyon tarafında sinemaya yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu.

 

Bera Medya Grubu kuracağız
2011 yılında kurdukları Krombera Dijital Ajans’ın geçen sürede hızlı bir büyüme kaydettiğini söyleyen Hakan Baş, “Kuruluşundan 10 ay gibi kısa bir süre sonra Facebook tarafından önerilen ajanslar listesine girdi. Ardından Wired UK dergisinin 2013 Ekim sayısında Avrupa’nın en çok dikkat çeken 100 girişimi listesinde tek ajans olarak yer aldı” dedi.
Krombera’nın ardından üç tane kardeş şirket daha kurduklarını anlatan Baş, “Hem Krombera tarafında müşterilerden gelen ek talepler hem de hızlı büyüyen sektörler olması sebebiyle animasyon, PR & etkinlik ve yapım şirketleri hayata geçti” dedi.

Dizi de çekecekler
Anibera’nın, animasyon alanında sinema ve TV serileri hayata geçirip, reklamverenlerin tüm animasyon ihtiyacını karşılamak üzere kurulduğunu ifade eden Alper Afşin Özdemir, “Şirket, 3D modelleme sürecinden merchandising sürecine kadar işi kurgulayan ve yöneten bir yapı olma vizyonu ile yola çıktı” dedi.
Özdemir, şu bilgileri verdi: “BeraBera PR & Etkinlik Ajansı şirketimiz ise, medya ilişkileri, kurumsal iletişim, kurumsal sosyal sorumluluk iletişimi ve lider iletişimi gibi hizmetler verecek. Bunların yanı sıra celebrity ve yatırımcı iletişimi gibi konularda da faaliyet gösterecek. BeraBera, dijital odaklı pr yaklaşımına sahip olacak. Probera Prodüksiyon Ajansı’mız ise prodüksiyon alanında gelen talepler doğrultusunda kuruldu. Probera; sinema filmleri, televizyon dizileri ve formatları ile belgesel yapımları tarafına odaklanacak.”


Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
"Ben evinden uzak, yalnız bir kovboyum" cümlesi kime aittir?
En Çok Konuşulan Haberler
  İMKB 100104.595 %1.25
  Deger%
  RAYSG2.5615.84
  DYOBY3.5115.08
  DAGHL1.7313.82
  KOZAA6.169.03
  DGATE9.028.81
  Tümü »

  ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
  İlginizi ÇekebilirX