İzmir

Yerel Haber
06 Şubat 2018 - 12:05

40 Yılın Ardından Sanat Galerisi Açtı

IHA

Meslek yaşamında 40 yılı geride bırakan Fotoğraf Sanatçısı Aykut Uslutekin, Alsancak’ta sanat galerisi açtı. Açılışa kahkahaları ile tanınan sunucu Saba Tümer, İzmir Ticaret Odası Başkan Adayı İşadamı Mahmut Özgener ve İzmir’in sanat dünyasının önde gelen isimleri katıldı.
Alsancak’ta bulunan Galeri FA, açılışının ilk günü uluslararası resim sanatçısı Anber Hacıraifoğlu’nun “Venüs’ün Kuşları” isimli resim sergisine ev sahipliği yaptı. İzmir’de yeni bir sanat galerisine ihtiyaç olduğunu düşünerek galeriyi hizmete açtığını belirten fotoğraf Sanatçısı Aykut Uslutekin, galeride fotoğraf, müzik ve sanatın bir arada olduğu konsept bir çalışmalar yapacaklarını söyledi.
Ortağı Fulya Selçuk’un galeri ile ilgileneceğini, trompet sanatçısı Tolga Bilgin’in ise müzik çalışmalarını yürüteceğini ifade eden Uslutekin, “Hafta içi galeride caz müzikleri çalınacak. Yine galeride profesyonel fotoğraf çekimlerimiz olacak. Kolektif bir çalışma ile kentin sanat hayatına katkı sağlayacağız” diye konuştu.
Anber Hacıraifoğlu, Galeri FA’yı İzmir’e kazandıran Uslutekin’e sanata katkıları için teşekkür etti. Ünlü sunucu Saba Tümer ise sergiyi gezdikten sonra yaptığı açıklamada, “Sergiden ve galeriden çok etkilendim. İzmir’in sanat dünyasına önemli bir katkı olmuş. Resimleri görünce insanın ressam olası geliyor” şeklinde konuştu.
Gençlik yıllarında başladığı fotoğraf yolculuğunda, 40. yılı geride bıraktığını anlatan Uslutekin, “Ne kadar da çabuk geçti o güzelim yıllar, hala inanamıyorum; demek ki anları dolu dolu yaşamanın verdiği mutluluk olsa gerek. İzmir, Alsancak’ta kendi adımı taşıyan fotoğraf stüdyomda dostlarımla ve sanatseverlerle çeyrek asra yaklaşan birlikteliğimiz halen sürmekte. Bu geçen zamanda, hızla gelişen dijital teknoloji, yani analogdan elektronik parmağa geçiş süresi inanılmaz bir süratle devam ediyor. Her şeye rağmen, sizlerin desteği ve gücü sayesinde 25 yıl hizmet sektöründe ayakta kalabilmenin haklı gururunu yaşıyorum” dedi.

İzmirYerel Seçim Sonuçları

İzmir Hava Durumu

10°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.